Guillermo del Toro‘nun yapımcılığını ve Scott Cooper‘ın da yönetmenliğini üslendiği film Antlers, Wendigo efsanesinden ilham alıyor.

Crazy Heart, Hostiles ve Black Mass filmlerinden tanınan yönetmen Scott Cooper, ilk korku filmi Antlers’ın çalışmalarına başladı. Film, Hannibal ve The Act’in yazarı Nick Antosca’nın, The Quiet Boy adlı Algonkin halkının Wendigo efsanesi anlatan kısa hikayesine dayanıyor. Efsaneye göre insanlar açgözlülükleri ve zayıflıkları nedeniyle wendigolara dönüşür ve kan susuzlukları beraberinde kötülük getirdiği kabul edilir.

Geçtiğimiz hafta sonu online olarak gerçekleşen Comic Con etkiliğinde, yönetmen Cooper ve filmin yapımcılığını üstelenen Guillermo del Toro gelecek korku filmleri hakkında konuştu. Cooper, bir çocuğun doğaüstü bir yaratıkla olan ilişkisini merkeze alan ilk korku filmi Antlers için, yaratık ustası del Toro’nun desteği ile kamera arkasına geçmekten çok minnettar olduğunu dile getirdi.

Etkinlikte daha çok yaratığı oluşturma sürecinden bahseden del Toro, Wendigo’nun çok özel detayları olduğundan ve bir yaratıktan çok, bir tanrı yaratma üzerinde durduklarını belirtti. Bu yüzden de tasarımın tamamen doğal olmayan, neredeyse gerçeküstü veya soyut unsurlara sahip olması gerektiğini ekledi. Örneğin film yapımcıları yaratığın kemiklerini kömür gibi göstermeye karar verdiler.

Cooper, del Toro ve sık sık birlikte çalıştığı eskiz sanatçısı Guy Davis ile harika bir deneyim elde ettiğini ve üçü, yaratığın oluşum sürecinde çok sıkı çalıştıklarını açıklayarak devam etti, “Guillermo çok daha derin bir seviyede düşündü ve yaratığın merkezine indi. İnanılmaz güzel bir tasarım oldu. Daha sonra Legacy Effects’de yaratık efektleri süpervizörü olan Shane Mahan, Avatar, Jurassic Park veTerminator’de kullandıkları kostüm-animatronik tekniklerini kullandı.” Ayrıca yönetmen hikayeyi anlatmak için Kızılderili uzmanların yardımcı olduklarını ve bu kişiler arasında Smoke Signals‘ın yönetmeni Chris Eyre’inde yer aldığını söyledi.

Antlers’ın vizyon tarihi Searchlight tarafından geri çekildi ve 19 Şubat 2021’de gösterime gireceği duyuruldu.

Yazar Hakkında

İrem Naz Güvel

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.