‘’The Shape of Water’’ ile 4 dalda Oscar alan Guillermo del Toro’nun yeni projesi bir macera filmi olan ‘’Zanbato’’.

Guillermo del Toro hem senaryosunu yazacağı hem de yöneteceği yeni filmi ‘’Zanbato’’ için hazırlıklara başladı. Yönetmen macera türündeki film için Paramount ve J.J. Abrams ile çalışacak. Filmle ilgili detaylar henüz açıklanmazken filmin ölümcül dövüş yeteneklerine sahip genç bir kadının hikayesini anlatacağı belirtildi.

Del Toro şu anda Netflix için yapımını sürdürdüğü “Pinocchio” ile meşgulken, ilk defa bir animasyonun yönetmenliğini üstleniyor. Müzikal bir animasyon olacak filmin 1930’larda İtalya’nın faşist ikliminde geçeceği açıklandı. ‘’The Shape of Water’’ ile geçen yıl 4 dalda Oscar ödülü kazanan ve daha önce de ‘’Pan’s Labyrinth’’ ile Oscar adaylığı bulunan yönetmen aynı anda birçok projeyi yürütüyor. Del Toro, “Pinocchio” animasyonunun yanında “Antlers” ve “Scary Stories to Tell in the Dark” isimli iki filmin de yapımcılığını sürdürüyor.

Guillermo del Toro şahsi Twittter hesabından ‘’Zanbato’’ filmi için 6 yıldır çalıştığını açıkladı. Del Toro’nun ‘’Zanbato’’da beraber çalışacağı J.J. Abrams ise şu anda çekimleri biten ‘’Star Wars: Episode IX’’un yapımcılığını üstleniyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.