Hem yapımcısı hem yönetmeni olduğu ‘’The Shape of Water’’ ile Oscar ödülünün sahibi olan Del Toro, orijinal ismi ‘’Aterrados’’ olan filmin yapımcısı olacak.

Guillermo Del Toro Arjantin korku sineması örneklerinden ‘’Terrified’’ filminin yeniden yapımı için hazırlıklara başladı. Fox Searchlight ile beraber yürütülecek projeye ilk filmin yönetmeni Demian Rugna ve senaristi Sacha Gervasi de dahil olacak. Orijinal isimi ‘’Aterrados’’ olan film, Buenos Aires’in bir mahallesinde yaşanan korkunç olayları anlatıyor. Yaşananları araştırmak için paranormal vakalarla ilgilenen bir doktor, meslektaşı ve eski bir polis memuru bir araya geliyorlar.

İlk filmin yönetmeni Demian Rugna yeniden yapımın da yönetmenlik koltuğuna oturacak. Yine ilk filmin senaristi Sacha Gervasi bu filmde de senaryoya katkıda bulunacak. Gervasi daha önce Tom Hanks’in oynadığı 2004 yapımı ‘’The Terminal’’ filminin senaryo ekibinde yer almıştı. Daha sonra ise Anthony Hopkins, Helen Mirren ve Scarlett Johansson’un başrollerde olduğu 2012 yapımı ‘’Hitchcock’’ filmini yönetmişti.

Guillermo Del Toro ‘’The Shape of Water’’ filminde işbirliğine gittiği Fox Searchlight ile bu yılın başında uzun dönemli bir anlaşma yapmıştı. Anlaşma kapsamında birçok filmin senaryosu, yapımı ve yönetmenliğine katkıda bulunacak olan Del Toro’nun ‘’Terrified’’ projesi de yine bu kapsamda yer alıyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.