Haberler

Greta Gerwig’in Yeni Filminden İlk Fragman: Lady Bird

Greta Gerwig’in Kasım 2017’de gösterime girecek olan yeni filmi Lady Bird‘den ilk fragman yayımlandı!

Oyunculuğuyla da oldukça sevilen Greta Gerwig, (No Strings Attached, Frances Ha, Jackie) 2008’de Nights and  Weekend ile hem oyuncu hem senarist hem yönetmen olabileceğini göstermişti. Şimdi de Lady Bird ile merak uyandıran genç yönetmen, filminde bir başka genç yetenek Saoirse Ronan (The Grand Budapest Hotel, Hanna, Brooklyn, Atonement) ile çalıştı. Filmde yer alan diğer isimler ise Odeya Rush, (The Odd Life of Timothy GreenDanielle Macdonald ve Jordan Rodriguez.

2017’de Telluride Film Festivali‘nde prömiyerini yapan film, Kuzey Kaliforniya’da katı kuralları olan bir katolik okulunda öğrenci olan ve ailesinin baskıcı tutumundan uzaklaşmak isteyen bir genç kızın bir yıl içinde yaşadıklarını anlatıyor. Filmin vizyona giriş tarihi ise 10 Kasım 2017 olarak belirlenmiş.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayınız.

Ezgi Nur Ünlü
1989 senesinde dünyaya geldiğinden beri hayatı hep meraklı gözlerle izledi. Hayatı ve dünyayı izlerken bir yandan inşaat mühendisliği eğitimi aldıysa da sinemanın yeri onda hep ayrı oldu. Şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimine ve sinemadaki yenilikleri takip etmeye devam ediyor.

Yorum yaz