Haberler

Sinema Bölümü Öğrencisi Gizem İbak, Aamir Khan ile Görüştü

Dünyaca ünlü Bollywood aktörlerinden Aamir Khan’ın Ludhiana’da çekimlerini gerçekleştirdiği yeni filmi Dangal’ın setinde bulunmak üzere aylar öncesinden mektup gönderen sinema bölümü öğrencisi Gizem İbak, geçtiğimiz günlerde sete ulaşarak Aamir Khan ile tanıştı.

3 Idiots, Taare Zameen Par, Ghajini gibi filmleriyle tanınan ve Türkiye’de de milyonlarca hayranı olan Aamir Khan, sinema bölümü öğrencisi Gizem İbak’ın talebine olumlu cevap vermişti. İbak Hindistan’a ulaştıktan sonra, Khan onu kendi kaldığı otelde ağırladı ve set vakitlerinde de Türkiye’ye, sinemaya ve kendilerine dair uzun uzun sohbetlerde bulundu. Gizem İbak’ın Türkiye’den getirdiği armağanlara çok mutlu olan Aamir Khan kendisine hazırladıkları hediyelere teşekkür etmek için hayranlarına bir video mesaj gönderdi. Gizem İbak Yaşar Kemal’in İnce Memed kitabının İngilizcesini, Diren Kazova tarafından üretilen İnce Memed t-shirtünü ve Çağan Irmak’ın Babam ve Oğlum filmini armağan etti. Hindistan’da kaldığı günler boyunca bizzat Aamir Khan’ın menajerinin ilgilendiği İbak’a Aamir Khan’ın da hediyeleri oldu.

Bu görüşmeler sonucunda bir sinema öğrencisi olarak Bollywood setini gözlemleme imkanı olan Gizem İbak, aynı zamanda Bollywood ve Türkiye arasındaki bağların güçlenmesi için adımlar atacaklarının da teminatı oldu. 2016 Aralık ayında Hindistan’da vizyona girecek olan ve eski bir güreşçi olan Mahavir Phogat’ın, bütün baskılara rağmen iki kızını güreşçi yetiştirip kızlarının uluslararası yarışlarda Hindistan’ı temsil edip ödüllerle dönmesini konu alan Dangal isimli filmin Türkiye’de de vizyona girmesi için girişimlerde bulunacaklarına dair sözleştiler. Aamir Khan ve Gizem İbak’ın görüşmeleri devam edecek.

Aamir Khan’ın Türkiye’deki sevenlerine gönderdiği mesajlar:

 

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Yorum yaz