!f haberler!f İstanbul

Giant Little Ones, !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde!

Geçen yıl 43. Toronto Uluslararası Film Festivali’nde (TIFF) prömiyerini yapan Keith Behrman’ın yönetmenliğini yaptığı ‘’Giant Little Ones’’ !f Bağımsız Filmler Festivali’nde gösterime giriyor.

Kanadalı senarist ve yönetmen Keith Behrman’ın hem senaryosunu yazdığı hem de yönettiği filmi ‘’Giant Little Ones’’, cinsel kimlik karmaşasını ve homofobinin herkes için nasıl bir zehre dönüştüğünü anlatan bir gençlik filmi. Çocukluktan itibaren en yakın arkadaşlar olan iki popüler genç, 17. doğum günü kutlamalarının gecesinde aralarında geçen beklenmedik yakınlaşmadan sonra; yaşamları, aileleri ve kız arkadaşları ile olan ilişkilerinin alt üst olmasına şahit olurlar.

Geçtiğimiz yıl birçok film festivalinde yarışan ‘’Giant Little Ones’’, Göteborg Film Festivali’nden En İyi Uluslararası Film dalında seyirci ödülü ve Uluslararası Yarışma’da ‘’Dragon’’ ödülünün sahibi olmuştu. Bunun yanında ilk gösterimini yaptığı TIFF’te Kanada filmleri arasında En İyi Film ödülüne aday olmuştu. Josh Wiggins, Darren Mann ve Taylor Hickson’un başrollerde olduğu ‘’Giant Little Ones’’ filmini bu yıl !f Bağımsız Filmler Festivali‘nde izleyebileceğiz.

2002’den bu yana dünyanın her yanından farklı bakış açılarını bir araya getiren !f İstanbul, her yıl 85.000 sinemaseveri İstanbul, Ankara ve İzmir’de bir araya getiriyor.

!f İstanbul, bütün sinema severleri 13 – 22 Eylül’de İstanbul’da, 19 – 22 Eylül’de ise İzmir ve Ankara’da bekliyor.

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz