24 Nisan’da vizyona girmesi beklenirken, koronavirüs nedeniyle tarihi ertelenen Antebellum‘ın ağustos ayında seyirciyle buluşacağı duyuruldu.

 

Küresel salgın yüzünden ağır sekteye uğrayan sinema sektörü yavaş yavaş kendini toparlamaya başlıyor. Lionsgate, Janelle Monáe‘nin başrolde olduğu ve merakla beklenen gerilim filmi Antebellum‘ın ağustos ayında vizyona gireceğini duyurdu. Antebellum, aniden kendini 19. yüzyılda bir köle olarak bulan başarılı yazar Veronica’nın, çok geç olmadan bu durumdan kurtulmaya çalışmasını anlatıyor. Filmde Monáe’ye Marque Richardson II, Eric Lang, Jack Huston, Kiersey Clemons, Tongayi Chirisa, Gabourey Sidibe, Rob Aramayo, Lily Cowles ve Jena Malone eşlik edecek. Yapımcılığını Get Out ve Us‘ın yapımcısı Sean McKittrick üstlenirken, sinematografisini de The Girl in the Spider’s Web ve Don’t Breatheden tanıdığımız Pedro Luque yapıyor.

Antebellum‘ın yönetmen koltuğunda da Bush ve Renz olarak anılan Gerard Bush ve Christopher Renz var. Film, kısa film ve müzik videolarıyla adlarından söz ettiren ikilinin ilk uzun metrajı. Antebellum vizyon tarihi için gün sayarken Lionsgate, Bush ve Renz ile yeni bir proje için bir kez daha çalışacak. Rapture adındaki yeni korku filminin senaryosu tam hazır değil ancak Bush ve Renz, filmi baz alacak kısa hikayeyi hızlıca yazdı. Film, inançları yüzünden parçalanmış ancak yok olmakta olan nüfusun gizemini çözmek için bir araya gelen bir aileyi merkezine alıyor.

Liongate’in başkanı Nathan Kahane, Bush ve Renz ile ikinci kez çalışmaları hakkında, “Antebellum’daki mükemmel işbirliğinden sonra, bu üretken ve cesur yazarlarla ikinci bir film yapmaktan heyecan duyuyoruz. Yaptıkları her işte olduğu gibi, Rapture güzel, akılda kalıcı ve düşünmeye zorlayacağından ve adından söz ettireceğine eminiz” dedi.

Buna karşılık Bush ve Renz, Lionsgate yapımcıları Joe Drake, Nathan Kahane, Damon Wolf ve ekiplerinin Antebellum‘ı geliştirme ve üretme sürecinde kendi vizyonlarını yansıtmalarına çok destek oldukları dile getirerek eklediler, “Bir sonraki projemiz Rapture ile birlikte işbirliği içindeki çalışmalarımızı sürdürmeyi ve seyirciye sinema deneyimini yeniden tanımlamayı dört gözle bekliyoruz.

Antebellum‘ın Türkiye vizyon tarihi henüz belli değil.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.