Gerard Butler’ı başrolde göreceğimiz, bu Ağustos ayında seyirci ile buluşacak ilk filmler arasında yer alacak olan gerilim filmi ‘’Greenland’’den fragman yayımlandı.


Filmin yönetmen koltuğunda ‘‘That Which I Love Destroys Me”, ”Shot Caller” ve ”Felon” gibi yapımlardan tanıdığımız Ric Roman Waugh oturuyor. Daha önce ”Angel Has Fallen” filminde birlikte çalıştığı; ”The Phantom of the Opera”, ”300”, ”Rocknrolla” gibi filmlerde yer alan başarılı aktör Gerard Butler ile yine bir  kaçış temalı felaket filmiyle sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Filmde Butler’a ‘’V’’ ve ‘’Deadpool’’ filmleriyle hafızalarda yer eden Morena Baccarin eşlik ediyor.


Dünya COVID-19 salgınıyla yarı felaket durumundayken, salgın ve kıyamet sonrası senaryoların işlendiği filmlerin izlenme oranında ciddi bir artışın gözlemlendiği bu dönemlerde vizyona girecek olan film, felaket filmi meraklılarını heyecanlandıran yapımlar arasında yerini aldı. Clark isimli bir kuyrukluyıldızın Dünya’nın atmosferine girip parçalanarak dünyaya düşmeye başlamasını ve şehirleri yerle bir etmesini konu alarak bolca aksiyona şahit olacağımız filmde;  Gerard Butler, ailesini kuyrukluyıldız felaketinden kurtarmaya çalışan bir babayı canlandırıyor. Butler, şehirleri yerle bir eden ve dünya çapında kaosa neden olan göktaşı parçaları gökten düşmeye başlarken, zamana karşı yarışarak akıl almaz bir meydan okumayla ailesini güvende tutmak için elinden geleni yapar. Grönland’daki yeraltı sığınaklarına giden askeri uçuşları izleyen ve hayatta kalmak için tek şansları sığınağa gitmek olan ailenin hayatta kalma mücadelesinin konu alındığı filmin senaryosunu ”Buried”,”The Sea of Trees”, ”Down a Dark Hall” gibi yapımlardan tanıdığımız Chris Sparling kaleme aldı.

Film, 14 Ağustos tarihinde vizyona girecek.

Ek olarak; Ric Roman Waugh , Gerard Butler işbirliğiyle yeni bir filmin projesiyle daha karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Yönetmen, yeni aksiyon filminin başrolü için Gerard Butler ile anlaşma sağladı. Waugh, aynı zamanda filmin senaryosunu da kaleme alacak. ‘’Kandahar‘’ filminde Butler, gizli bir CIA ajanı olan Tom Harris olarak karşımıza çıkacak. Hakları Cannes Film Festivali’nin sanal film marketinde satışa sunulan filmin önümüzdeki yıl seyirciyle buluşması planlanıyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.