Televizyona oldukça iddialı bir giriş yapan Westworld ile hali hazırda ekranların en popüler yapımlarından biri olan Game Of Thrones’un yollarının kesiştiğini düşünebiliyor musunuz? George R.R. Martin düşünebiliyor.

game-of-thrones-westworld-crossover

Ünlü yazar, Game Of Thrones dünyasını Westworld parkına taşımayı teklif etti. Oldukça mantıklı olan ve hemen hemen her diziye uyarlanabilecek bu teoriyi, Martin Westworld’ün showrunner’ları Jonathan Nolan ve Lisa Joy’a iletti.

Aslında George R. R. Martin’in bu fikri dizinin uyarlandığı 1973 yapımı Westworld filmine dayanıyor. Bahsi geçen filmdeki eğlence parkında androidlerle kaplı Vahşi Batı dünyasının yanında Roma Çağı ve Orta Çağ dönemlerinden kalma dünyalar da mevcut. Martin’in fikri de tam bu noktada devreye giriyor. İlk sezonda Vahşi Batı temalı bir eğlence parkı gördüğümüz Westworld’ün 2. sezonunda Game of Thrones temalı bir park görmek!

Konuyla ilgili olarak konuşan NolanGeorge R.R. Martin inanılmaz tatlı bir adam, muhteşem bir yazar. Ondan böyle bir teklif gururumuzu okşadı. Kendimizi şanslı sayıyoruz.” dedi. Lisa Joy ise “Bu fikrin hayata geçmesi için öncelikle ejderhaların gerçek olmasına inanmam gerekiyor. Ben onların gerçek olmasını isterim. Her ne kadar George’u çok sevsem de kendimi kaybetmemem gerekiyor!’” şeklinde açıklama yaptı.

Yazar Hakkında

Serel İğrek

9 Nisan 1991 yılında çok şiddetli yağan yağmurlu bir günde doğmuş. Yükseleni de dahil olmak üzere homojen bir koç burcudur. İsmi tamamen orijinal ve taklitleri gerçeğini yansıtmamaktadır. Sinema ile tanışması hatırlayamayacağı kadar küçük bir yaşta başlamış. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler okumuş, sonrasında kendini Amerika'da bulmuş. Şimdilerde tekstil sektöründe hayatını yarı aç yarı tok devam ettirmekte. Boş vakitlerini senaryo yazarak süsler.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.