George Clooney yeni projesi The Tender Bar için yönetmen koltuğuna oturacak ve filmin yapımcılığını üstlenecek.

George Clooney, Roman Uyarlaması "The Tender Bar" İçin ...

Akıllara kazınmış pek çok filmde rol alan usta oyuncu George Clooney yeni projesi için çalışmalara başladı. Bir süredir sinemada yer almayan Clooney yeni projesi The Tender Bar‘ın yönetmenliğini gerçekleştirecek. Clooney, The Tender Bar’dan önce Netflix yapımı The Midnight Sky‘ın yönetmenliğini gerçekleştirmiş hem de filmin başrolünde yer almıştı. Clooney yeni projesi için ise daha önce yönetmen olarak hiç çalışmadığı Amazon Studios ile çalışacak.

The Tender Bar bir büyüme hikâyesini konu alıyor. Film, aynı zamanda Amerikalı gazeteci ve romancı John Joseph Moehringer‘ın anılarının bir uyarlaması olacak. Long Island’da büyüyen ve gençliğini amcasının işlettiği bara gelen müşteriler arasında bir baba figürü aramakla geçiren JR Moehringer‘ın hikâyesini izleyeceğiz. The Tender Bar gazetecinin gençlik yıllarını anlatacak. The Tender Bar‘ın senaryosunu ise William Monahan kaleme alacak.

Uzun süredir konuşulan bir sinema projesi olan The Tender Bar ilk olarak Sony tarafından gerçekleştirilecekti ve filmin yönetmen koltuğunda Hidden Figures‘ün yönetmeni Ted Melfi oturacaktı. Ama Melfi projeden ayrılınca film askıya alındı. Bir süre önce Amazon Studios filmin haklarını satın aldı. Amazon, The Tender Bar‘ın haklarını satın aldıktan hemen sonra filmin yönetmenliğini ve yapımcılığını gerçekleştirmesi için George Clooney ile görüşmeye başladı. Clooney, Grant Heslov ile Smokehouse Pictures isimli yapım şirketleri arayıcılığı ile filmin yapımcılığını gerçekleştirecek.

George Clooney to Direct Phone Hacking Scandal Movie | Collider

George Clooney‘in üzerinde çalıştığı bir başka yönetmenlik projesi ise Boys in the Boat. Film Daniel James Brown‘ın The Boys in the Boat: Nine Americans and Their Epic Quest for Gold at the 1936 Berlin Olympics adlı kitabının bir uyarlaması olmasının yanı sıra konusunu gerçek bir hikâyeden alıyor. 1936 senesinde geçen hikâye University of Washington’ın kürek takımını ve takımın 1936 Olimpiyatları’nda nasıl altın madalya aldıklarını anlatıyor. Filmin çalışmaları pandemi nedeni ile durduğu için Clooney önceliğini The Tender Bar‘a verdi. George Clooney‘nin The Tender Bar‘da rol alıp almayacağı ise şu an için bilinmiyor.

 

 

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.