Kırkayak Kültür ve Gaziantep Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce düzenlenen “Gaziantep Uluslararası Zeugma Film Festivali, 22 – 27 Aralık tarihleri arasında yapılacak. 

Zeugma_Afis_2015
Uluslararası Zeugma Film Festivali, bu yıl da, son bir yılın en nitelikli yerli ve yabancı filmlerini Gaziantep’te sanatseverlerle buluşturuyor. Programındaki filmlerin niteliği ve çeşitliliğiyle öne çıkan festival, bu yıl sinemaseverlere 100’e yakın filmin yanı sıra usta sinemacıların katılacağı söyleşilerle dolu bir hafta sunuyor.

Ayrıca İKSV (İstanbul Kültür Sanat Vakfı) tarafından gerçekleştirilen Filmekimi seçkisi festival içerisindeki programlarda seyirciyle buluşuyor. Filmekimi, festivalde yabancı film programını üstlenecek. Filmekimi, Zeugma Film Festivali ve Kırkayak Kültür Merkezi işbirliğiyle yapılacak gösterimler, 14. Filmekimi paralelinde düzenlenecek.

Festival kapsamında Fransız Kültür Merkezi ve İKSV’nın desteklediği 12 yabancı uzun metrajlı film Gaziantepli sinemaseverleri bekliyor. Ayrıca 11 yerli yapım uzun metrajlı film, yönetmen ve oyuncularıyla Gazianteplilerle buluşacak. Festivalin “Belgesel” ve “Kısa Film” bölümlerinde ulusal ve uluslararası olmak üzere farklı temalarda 16 belgesel, 50’ye yakın kısa film gösterimde olacak.

Festival, 22 Aralık 2015 Salı günü  saat 18:30’da Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde yapılacak olan ödül töreniyle açılacak.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.