Son yılların en büyük televizyon olaylarından biri haline gelmeyi başaran Game Of Thrones hakkında yapılan açıklamaların ardı arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz aylarda George R.R. Martin’e dizinin devamının gelip gelmeyeceği sorulmuş, yazar da “Önümüzde bitmesi gereken bir dizi ve iki kitap var. Şu an bunun dışındaki her şey dedikodu!” diye cevap vermişti. Anlaşılan HBO, Martin’in fikrini değiştirmeyi başardı.

game-of-thrones-season-finale

Kanal, yazar ile Game Of Thrones’un spin-off’u için görüşmeye başladıklarını duyurdu. Konuyla ilgili konuşan HBO’nun program başkanı Casey Bloys; “Görüşmelerin çok çok erken bir safhasında olduğumuzu söyleyebilirim. Böyle bir şey yapacağız diye bir kesinlik yok ortada.” dedi.

EW‘den bize bildirilen bu açıklamada Taht Oyunları şimdilik bitecek gibi görünmüyor. Game of Thrones fanları Westeros vatandaşlığından ayrılmaya henüz hazır değilse bile Michael Lombardo‘nun yorumu biraz ferahlatıcı. “Spin Off çekileceği zaman önemli bir hikayeyi keşfetmek yerine bir karakterin kendi maceralarını yansıtacağız. Çünkü seyirci ve para garantidir. “ şeklinde açıklama yaptı.

Ayrıca, Michael Lombardo,  Game of Thrones sona erene kadar bir dizi daha çekmenin imkânsız olmayacağını ve bir hikayenin etrafında yeni bir dizi üretmeye yetecek kadar güçlü olduğunu doğruladı.

Game of Thrones hikayesi göz önüne alındığında içinden çıkarabilecek birçok hikaye olduğunu da ekledi.

HBO‘nun, Game of Thrones spin off projesini yapıp yapmayacağını zaman gösterecek. Şimdilik, 24 Nisan‘da HBO‘da yayınlanacak orijinal dizinin tadını çıkarmamız gerekecek.

Yazar Hakkında

Serel İğrek

9 Nisan 1991 yılında çok şiddetli yağan yağmurlu bir günde doğmuş. Yükseleni de dahil olmak üzere homojen bir koç burcudur. İsmi tamamen orijinal ve taklitleri gerçeğini yansıtmamaktadır. Sinema ile tanışması hatırlayamayacağı kadar küçük bir yaşta başlamış. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler okumuş, sonrasında kendini Amerika'da bulmuş. Şimdilerde tekstil sektöründe hayatını yarı aç yarı tok devam ettirmekte. Boş vakitlerini senaryo yazarak süsler.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.