Çeşitliliğin birlikteliğinden ilham alarak çıktığı yolculuğuna hız kesmeden devam eden !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin 18. sinin bugün son günü!

22 Eylül günü !f İstanbul kapsamında gösterimi yapılacak yapımları buradan inceleyebilirsiniz. İşte !f’te son günden sizler için seçtiğimiz filmler.

22 Eylül Pazar

Chained For Life |  City’s  | 11.00

Yönetmen: Aaron Schimberg

Oyuncular: Jess Weixler, Adam Pearson, Stephen Plunkett, Charlie Korsmo

Tür: Dram/Komedi

Süre: 92 dk

Fil’m Hafızası Puanı: 8.0/10

Fiziki farklılıkları sebebiyle toplum tarafından ”ötekileştirilmeyi” konu alan filmde ayrıca iki rol arkadaşı arasında giderek şekillenen ve derinleşen bir arkadaşlık konu alınıyor.

 

Phoenix |  Kadıköy Sineması  | 13.00

Yönetmen: Christian Petzold

Oyuncular: Nina Hoss, Kristen Block, Megan Gay, Valerie Koch, Ronald Zehrfeld

Tür: Dram

Süre: 98 dk

Fil’m Hafızası Puanı: 7.0/10

Nelly, toplama kampından kaçıyor ancak yüzü tanınamayacak haldedir. Zorunlu olarak geçirdiği estetik ameliyat sonrasında şarkıcı, kendisinin bir benzerine dönüşür. Görmeyi istediği tek kişi ise eşi Johnny’dir. Karşılaştıklarında Johnny onu tanımayıp zihnini iyice bulandırır. Asıl soru şu ki; acaba kocası ona hala aşık mı, yoksa sadece parasının peşinde mi?

 

To Live To Sing | Kanyon 6 | 16.00

Yönetmen: Johnny Ma

Oyuncular: Yan Xihu, Gan Guidan, Zhao Li, Zhao Xiaoli

Tür: Dram

Süre: 105 dk

Çin’in yok olmak üzere olan sanatı Sichuan Opera’sını merkeze yerleştirerek geleneksel ve modern dikotomisini konu ediniyor. Tiyatronun patronu Zhao Li, ailesi olarak gördüğü ekibini dağılmaktan kurtarmak için bir yandan bürokrasi ile savaşıp bir yandan yeni dünyanın beklentilerini temsil eden yeğeni Dan Dan ile ilişkisini kurtarmaya çalışıyor.

 

I Lost My Body | Kanyon 6 | 19.00

Yönetmen: Jérémy Clapin

Oyuncular: Victoire Du Bois, Hakim Faris, Patrick d’Assumçao

Tür: Dram, Animasyon

Süre: 81 dk

Guillaume Laurant’ın Happy Handkitabından yola çıkarak hazırlanan animasyon filmi, kesilmiş bir elin vücudun geri kalanını bulma serüvenini konu alıyor.

 

 

Fugue | Akasya | 21.30

Yönetmen: Agnieszka Smoczynska

Oyuncular: Gabriela Muskala, Lukasz Simlat, Piotr Skiba, Malgorzata Buczkowska

Tür: Dram/Gerilim

Süre: 103 dk

Yaşadığı hafıza kaybı sonucu kendisine yeni bir hayat kuran Alicja, iki sene sonra onu  bulan ailesinin yanına geri dönüyor. Yeni hayatında kendisine yabancı gelen annelik ve eş olma kavramlarıyla karşı karşıya kalması sonucu karakterin yaşadığı iç çatışma konu alınıyor.

 

In Search of Echo

Yönetmen: Zhang Chi

Oyuncular: Zhu Hongyang, Lin Xuan

Tür: Dram

Süre: 112 dk

Fil’m Hafızası Puanı: 6.5/10

Bay Zhu karakterinin çektiği fotoğraflarla ilerleyen bu öyküyü takip etmek seyirciler için gittikçe tedirgin edici bir hal alıyor. Kariyerinin pek parlak olmayan bir dönemindeki aktör Bay Zhu, boşandığı karısının hatırasını yaşatabilmek ve hüznünü hafifletebilmek için karısıyla tanıştıkları adaya gider ve her anı fotoğrafladığı bir süreç geçirir. Bu süreçte kaldığı otelin sahibi, bir ilkokul öğretmeni ve yerel bir dans kulübünün yöneticisi başta olmak üzere adada halkının öykülerine tanık olur. Film, Bay Zhu’nun yer yer yağmurlu geçen bu günlerde yaşadıklarını konu alıyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.