Haberler

Freeheld’den İlk Fragman Yayınlandı

Oscarlı oyuncu Julianne Moore ve Juno filminden anımsayacağımız isim Ellen Page’in başrollerini paylaştığı dram Freeheld‘den ilk fragman yayınlandı.

201507301259_freeheld

Yönetmenliğini Peter Sollett yapacakken, filmin senaristliğini, Tom Hanks ve Denzel Washington’ın başrollerini paylaştığı Oscarlı yapım Philadelphia (1993)’nın da senaristi olan, Ron Nyswaner üstleniyor. Kadroda ayrıca Amerikalı aktörler Steve Carell ve Michael Shannon yer alıyor.

freeheld-2

freeheld-ellen-page-julianne-moore-filmloverss

New Jersey’li polis memuru Laurel Hester (Julianne Moore) ve partneri Stacie Andree (Ellen Page), ölümcül kanser tanısı koyulmuş Hester’in emekli maaşını ölümünden sonra Stacie kullanabilsin diye verdikleri mücadele anlatılıyor.

İlk olarak Toronro Film Festivali’nde gösterilen yapımın Türkiye için belli bir takvimi bulunmuyor.

Fragman İçin;

Gülfem Kıroğlu
1992'nin Mayıs'ında dünyaya, 2009 Eylül'de İstanbul'a geldi. MSGSÜ Türk Dili ve Edebiyatı'ndan mezun oldu. Öğrenciliğe doyamadı ve aynı yıl Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne kayıt yaptırdı. Hayattaki uğraşı edebiyat, kültür-sanat ve sinema. Senaryo dersleri alıyor, bu filmleri nasıl çekiyorlar diye düşünüp duruyor. Sinemanın büyülü gerçekçiliğine inanıyor.

Yorum yaz