Ekim aylarının bir sinema klasiği olan Filmekimi bu sene 7-16 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek. Festivalin merakla beklenen programı da yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Its-Only-the-End-of-the-World

7-16 Ekim tarihlerinde İstanbul’da başlayıp ardından yurdun bir çok kentini ziyaret edecek olan Filmekiminde bu yıl 2016 Cannes Film Festivali‘nde Altın Palmiye kazanan Xavier Dolan‘ın It is Only the End of the World filmi var. Filmin başrollerinde Marion Cotillard, Gaspard Ulliel, Vincent Cassel oynuyor.

WD-7-20-15-124.CR2

WD-7-20-15-124.CR2

Todd Solondz‘un yönettiği ve başrollerinde Greta Gerwig, Danny DeVito, Julie Delpy‘nin yer aldığı Wiener Dog filmi de merakla beklenenler arasında.

Öngösterimini Cannes‘da yapan ve Bruno Dupont’un yönettiği bir absürd polisiye olan Slack Bay ve yine Cannes’da Altın Palmiye’ye aday gösterilen ve FIPRESCI ödülü kazanan, Maren Ade‘nin yönetttiği komedi ve drama türündeki Toni Erdmann Filmekimi’nin programında yer alıyor.

Cannes‘ın en çok beğenilen ve dakikalarca ayakta alkışlanan canlandırmalarından olan My Life As a Cigarette ile Andrea Arnold‘un günümüz Amerika’sını anlattığı American Honey filmi izleyicilerle buluşacak.

Festivalle programıyla ilgili diğer bilgilerin önümüzdeki haftalarda açıklanması bekleniyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.