filmekimi-2

Sonbaharın bir diğer adı da hazandır ve bu kelime, mevsimin simgelediği hüznü biraz da soyutluk katarak ifade eder. Taşıdığı bu negatif duyguya rağmen hazanın da çağrıştırdığı güzellikler vardır. Filmekimi, ülkemizin sinemaseverleri için 14 yıldır bu güzelliklerden biri.

Her eylül ayında aklımıza şu sorular düşer: “Program ne zaman açıklanacak acaba?”, “Program nasıl olacak, kaç filmlik liste çıkarabilirim?”,… Eylül ortasında bu sorular yanıtlandıktan hemen sonra içimize bilet alma telaşı çöker. Salon dolmadan bilet kapma macerası, Filmekimi’nin artan ünü sağ olsun, her geçen yıl daha da zorlaşıyor. Hasbelkader biletlerini alanlar ise sabırla ekim ayını beklemeye başlıyor.

Festival zamanı ise tam manasıyla cümbüş oluyor: Salon önlerinde artan kuyruklar, yaşanan hayal kırıklıkları, film sonrası çevrilen muhabbetler, festivalden festivale görülen eski arkadaşlar, filme yetişme heyecanı,…

Fil’m Hafızası olarak geleneğimizi bozmadık ve programda kaybolmamanız için her yazarımızdan beşer film önerisi aldık. Festivale özel içeriklerimizi, Filmekimi boyunca ve sonrasında yine sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Filmlerle beraber bizi de takip etmeyi unutmayın.

Umarım öneri dosyamız, programınızı oluşturmada yardımcı olur. Hepinize keyifli bir film bayramı dileriz. (Artun Bötke)

Artun Bötke

Deniz Berk Sayınhan

Dilan Salkaya

Gülin Çavuş

Güray Karaayak

Mustafa Koca

Müjdat Çetin

Rabia Elif Özcan

Sezen Sayınalp

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.