25film

Ardlarından hiç bitmeyecekmişçesine başlayan muhabbetleriyle, kalbimize ve aklımıza ettikleriyle, hayallerimizi, umutlarımızı, korkularımızı ve içimizdeki nice duyguyu perdeye yansıtan filmler… Biz sinemaseverler için hayatımızın birer parçası hâline geldiklerinden yekünde kapladıkları değerin farkına en çok yıldönümlerinde, kendimizle yüzleştiğimizde varabiliyoruz. Biz de Fil’m Hafızası Yazı İşleri ekibi olarak tam da böyle bir dönemdeyiz. Dvd raflarında, sinema salonlarında, ödül gecelerinde hakkı verilmemiş ‘yalnız ve güzel’ filmlere varana dek sinema tarihini bir bütün olarak ele almayı kendisine görev bilmiş bağımsız sinema platformumuz Fil’m Hafızası 3 yaşında!

Keşfetmenin keyfi ile geçen bu üç yıl şerefine yine siz okurlarımız için mottomuza uygun bir dosya hazırladık. Yönetmen, yazar, oyuncu ve sinema yazarlarından oluşan çok sayıda kıymetli isimden bu özel günümüz ve dosyamız için kendilerinin çok sevdiği ve ‘keşif’ değeri taşıdığını, hak ettiği kadar ses getirmediğini düşündüğü bir film önerisi istedik. Ortaya  rengarenk ve iştah kabartan filmlerle dolu bir hazine çıktı!

Dosyamıza katkıda bulunan birbirinden değerli isimlerin her birine ve üç yıldır bizi takip eden siz sinemasever okurlarımıza teker teker teşekkür ediyoruz.

Hep birlikte, sinemayla dolu nice güzel seneler geçirmek dileğiyle!

Ahmet Güntan Aslı Özge Barış Saydam Burak Göral Burcu Aykar Ceylan Özçelik Cüneyt Cebenoyan Defne Halman Deniz Akçay Ebru Çeliktuğ Ege Aydan Emine Yıldırım Engin Ertan Ercan Kesal Fatih Özgüven Fırat Yücel Goncagül Sunar İmre Tezel Janet Barış Kerem Akça Muhammet Uzuner Müjde Işıl Natali Yeres Nazan Kesal Pelin Batu Ramin Matin Senem Aytaç Serdar Akbıyık Tunca Arslan

3 Responses

  1. Avatar
    Çiğdem karavit

    Bunuel. In bu filmini izledim gizemli bir sebepten olduğu yerde kalan insanların pozitiften negatifenasıl dönüştüğünü tüm gerçekliğile yansıtmış..sürükleyici gizemli ve gerçekçi aynı zamanda.

    Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.