Ülkemizdeki bağımsız sinema algısını güçlendirmek hedefiyle faaliyetlerini sürdüren sosyal platform Fil’m Hafızası, iki ayda bir düzenlediği Tematik Gece etkinliklerine bir yenisini ekliyor.

Fil’m Hafızası,14 Mayıs Perşembe akşamı Asmalmescit Mürekkep’te gerçekleştireceği ‘Best of Cannes’ isimli etkinlikte Cannes Film Festivali’nde ödül almış ya da ödüle aday gösterilmiş en iyi kısa filmleri sinefillerle buluşturacak.

nazankesalSaat 20:00’de başlayacak etkinlik, sinemaseverlere yine özel bir seçki sunacak. Toplam 6 kısa filmin gösterileceği Tematik Gece’nin ev sahipliğini başarılı oyuncu Nazan Kesal üstenecek. Söyleşi kısmında katılımcıların sorularını cevaplayacak olan Nazan Kesal geceye renk katacak.

Karanlık Kutu ve 40 Haramiler fotoğrafçılarından Benek Özmez’in en özel anları kamerasıyla ölümsüzleştirerek destek verdiği geceye dair özel süprizler de olacak. Artık bir Tematik Gece klasiği haline gelen Soundtrack Quiz sinefillerin hafızalarını yoklayacak.

Etkinliğin mekan sponsorluğunu Mürekkep, medya sponsorluğunu Bugünbugece üstlenirken, Yazane ve SinePlus Akademi etkinliğe proje desteği sağlıyor.

Cannes’da ödül almış ve ödüle aday gösterilmiş kısaları bir de ben değerlendireyim diyen tüm sinefiller 14 Mayıs Perşembe akşamı saat 20:00’de Mürekkep’te yerlerini alacak.

“Best of Cannes hosted by Nazan Kesal” biletlerini Biletix web sitesinden ve satış noktalarından temin edebilirsiniz. Bu özel etkinlik için biletler sınırlı sayıdadır.

Bilet Fiyatı: 30 TL (1 yerli içki dahil)

Detaylar; https://www.facebook.com/events/cannes

KISA FİLM SEÇKİSİ

chefdemeute

Chef de Meute (2012)
Chloé Robichaud / Kanada / 13’
Yalnızlığı nedeniyle sürekli ailesinin baskılarıyla yaşamak zorunda kalan Clara, teyzesinin ölümüyle arkadaşlığı hiç ummadığı bir canlıda, teyzesinin köpeğinde bulur ve bu durum güçlü bir arkadaşlık hikayesi olma yolunda ilerlemeye başlar.
ghost_mini_03
Ghost (2011)
Dahci Ma / Güney Kore / 10’
Kaçmakta olan biri; tek başına, yalnız ve bir odada… Eğer o kişi kendi varlığını farkederse insanlardan hala kaçabilir mi?
gurcistan
Invisible Spaces (2014)
Dea Vellengur / Gürcistan / 10’
Hayata karşı direnç göstermek amacıyla aile hayatına kavuşanlar kendi aralarındaki sarsıntılar karşısında nasıl bir direnç gösterebilir?
sonuncu-azeri
Sonuncu (2014)
Sergey Pikalov / Azerbaycan – Rusya / 15’
2. Dünya Savaşı’ndan geriye kalan sonuncu gazi, yalnız dünyasında bir buzdolabı ve boş evi ile günler geçirmektedir. Bu boşluk hayata tutunduğu bir dal olmuştur.
de5db3_c325538d8be4550b676b5452acc8960b
Micky Bader (2009 )
Frida Kempff / İsveç – Danimarka / 14’
Bir yüzyıla şahit olmuş bir kadının, ömür dolusu yaşadıkları ve hayata serin dalgalarla tutunduğu yüzme kulübüyle geçen yıllarını anlatan bir film. Yaşama dair söyleyecekleri var, dinlemeye hazır mısın?
Montblanc_8
Mont Blanc (2012 )
Gilles Coulier / Belçika / 14’
Bir baba, bir oğul ve dile gelmemiş hislerden oluşan bir dağ. Dağ ayırır mı, birleştirir mi?

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.