Fatih Akın, ilk büyük bütçeli yapımında bir Stephen King uyarlaması olan ‘’Firestarter’’ için yönetmenlik koltuğuna oturuyor.

‘’In The Fade’’ ile Golden Globe’dan ödülle dönen yönetmen, Blumhouse ve Universal stüdyolarının yeni projesi ‘’Firestarter’’ için kamera arkasına geçiyor. Ünlü yönetmen ilk defa büyük bütçeli bir yapımın yönetmenlik koltuğuna oturacak ve hayranları arasında şimdiden heyecan yaratmayı başardı.

Stephen King’in 1980 yılında yayınladığı kitabından uyarlanacak filmin yapımcısı ‘’Sundance Channel’’ kanalında yayınlanan ‘’Rectify’’ dizisinden tanıdığımız Scott Teems olacak. Doğaüstü güçlere sahip küçük bir kız ile onu kaçırıp kendi amaçları için kullanmaya çalışan bir gizli ajanın hikayesini anlatan roman ilk defa 1984 yılında sinemaya uyarlanmıştı. Drew Barrymore, Heather Locklear, Martin Sheen gibi yakından tanıdığımız oyuncuların yer aldığı bu uyarlamadan sonra 2002 yılında bir devam filmi de çekilmişti.

‘’Firstarter’’ çekimlerine ne zaman başlanacağı ve oyuncu kadrosu şu an için belli olmasa da, Stephen King çılgınlığının tekrar dünyayı sardığı bu dönemde Universal’in süreci hızlandıracağı tahmin ediliyor. ‘’Duvara Karşı’’ filmi ile birçok uluslararası ödülün sahibi olan Fatih Akın’ın son filmi ‘’In The Fade’’ de Golden Globe ödüllerinde yabancı dilde en iyi film ödülünü almıştı.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.