far_from_the_madding_crowd-620x412

En iyi dram filmlerinden The Hunt’ın Danimarkalı yönetmeni Thomas Vinterberg, bir Thomas Hardy klasiği “Far From The Madding Crowd”un merakla beklenen yeni uyarlaması ile 2015’te dönüş yapıyor.

Geçtiğimiz günlerde ilk fragmanı yayınlanan ve oyuncu kadrosunda Carey Mulligan, Tom Sturridge, Matthias Schoenaerts, Juno Temple ve Michael Sheen gibi isimlerin yer aldığı filmde Vinterberg, zamansız bir öyküye yeniden hayat vermiş gibi görünüyor.

far_from_the_madding_crowd1

Thomas Hardy’nin aynı adlı klasik romanından yola çıkılan hikayede, inatçı, bağımsız ve güzel bir kasın olan Bathshena’ Everdene (Carey Mulligan), üç farklı karakterdeki erkeği etkilemeyi başarıyor. Bunlardan bir, güzelliğiyle aklını başından aldığı Gabriel Oak (Matthias Schoenaerts) adlı çitfçi; diğeri umursamaz çavuş Frank Troy (Tom Sturridge); üçüncüsü ise orta yaşlı bir zengin olan William Boldwood (Michael Sheen).

Bathsheba’nın seçimlerine ve tutkularına dair bu zamansız öykü, izleyiciyi ilişkilerin ve aşkın doğasına dair bir yolculuğa çıkarırken, insanın zor koşulların üstesinden azimle gelebilme yeteneğini de gözler önüne seriyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.