15 Şubat’ta başlayacak 17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin açılış filmi Lady Bird oldu.

Bağımsız sinemanın kraliçesi Greta Gerwig’in yönettiği, Lady Bird, Türkiye’de ilk kez !f İstanbul’un Açılış Gecesi’nde seyirciyle buluşacak. Rotten Tomatoes’ta “Tüm zamanların en iyi filmi” unvanına da ulaşan film, Oscar yarışının da en güçlü adaylarından sayılıyor.

Noah Baumbauch filmi “Frances Ha”daki performansıyla hafızalarımıza kazınan Greta Gerwig’in, 2008’de Joe Swanberg ile birlikte yönettiği ve oynadığı “Nights and Weekends”ten yıllar sonraki ilk yönetmenlik denemesi de olan Uğur Böceği, kendisine “Lady Bird” lakabını takmış, ergenlik çağındaki Christine ile annesinin arasındaki çalkantılı bağı mizahi ve duygusal bir dille anlatıyor.

Eleştirmenlerden Övgüler!

Indiewire’ın “Büyümeye dair yazılmış, rahatsız edici olduğu kadar samimi ve dokunaklı mektuplardan biri” yorumuyla karşıladığı,

Time Out’un “Etkileyici bir şekilde gençliğin ritmiyle kanat çırpan bir güzellik” ifadesiyle yücelttiği

100 tam puanla karşılayan Variety’nin ise “Samimiyeti ve gerçekçiliğiyle nadir bulunan ve gerçek bir sürpriz” sözleriyle övdüğü film, 100’den fazla adaylığıyla yılın en çok konuşulan bağımsızların başında geliyor.

Yılın Filmi!

Prömiyerini Toronto Film Festivali’nde yapan, geçtiğimiz günlerde dağıtılan Altın Küre’lerde Müzikal Komedi dalında aldığı En İyi Film ve En İyi Kadın Oyuncu ödülleriyle ışıldayan Lady Bird,

New York, Chicago, Indiana, Vancouver film eleştirmenleri birliklerince “Yılın Filmi”,

Kadın Film Eleştirmenleri Birliği tarafından da “Yılın En İyi Kadın Filmi” seçildi.

Dünyanın önde gelen film eleştiri sitelerinden Rotten Tomatoes‘ta “Gelmiş Geçmiş En İyi Film” unvanına da erişen film, Oscar yarışının da en güçlü adaylarından sayılıyor.

Türkiye’de İlk Kez !f İstanbul’da!

Başrollerini “Atonement”, “Hanna”, “Brooklyn” filmlerinin yetenekli oyuncusu Saoirse Ronan, kariyerinin en iyi rolünde izleyeceğimiz Laurie Metcalf ve “Call Me by Your Name” ile son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Timothée Chalamet’in paylaştığı Lady Bird, Türkiye’de ilk kez !f İstanbul’da gösteriliyor.

Biletler 2 Şubat’ta Biletix’te!

İş Bankası Maximum Kart’ın 6. kez ana partnerliğinde ve CGV Mars Cinema Group ortaklığında gerçekleşecek !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin programı 23 Ocak’ta açıklanacak ve biletler 2-4 Şubat tarihlerinde İstanbul için, 23-25 Şubat tarihlerinde de Ankara ve İzmir için satışa çıkacak.

Etkinlik Detayı

15-25 Şubat 2018 İstanbul

1-4 Mart 2018 Ankara & İzmir

Ayrıntılı Bilgi

www.ifistanbul.com

 

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.