!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, 2002’den bu yana dünyanın her yanından yenidoğan bakış açılarını bir araya getirmenin ve karşılıklı öğrenme süreci sonucunda yeni bir film üretme ve izleme alışkanlığının mümkün olduğuna inanıyor. Her yıl 85.000 sinemaseveri İstanbul, Ankara ve İzmir’de bir araya getiren !f, özün bağımsızlığını, yenidoğanın bilgeliğini, çeşitliliğin birlikteliğini savunuyor ve sınırlar üstü bir bakışla bağımsız sinemayı şehirler ve ülkeler ötesinde birleştiriyor.

18. yaşında da çok seslilikle büyüyen !f ruhu, söyleyecek farklı bir sözü olan herkesi beyaz perdede buluşturmaya devam ediyor. Festival bu yıl keşfetme aşkı taşıyan bütün sinema severleri 13 – 22 Eylül’de İstanbul’da, 19 – 22 Eylül’de ise İzmir ve Ankara’da bekliyor. Festival, !f Galalar, !f Belgesel, !f Deneysel, !f Gökkuşağı, !f Jenerasyon, !f Çocuk, !f Karanlık Köşeli, !f Kült ve !f Efsaneler bölümleriyle herkesi sinemanın keyfini birlikte çıkarmaya çağırıyor.

Eylül’de dolu dolu bir programla festival mevsiminin açılışını yapacak olan !f Bağımsız Filmler Festivali bu yıl sürprizlerle dolu. !f Jenerasyon, !f Çocuk, !f Efsaneler, !f Deneysel ve !f Ulusal yeni eklenen bölümler olacak. !f Ulusal bölümünün jüri başkanlığı bu sene Türkiye Sineması’nın en özgün hikaye anlatıcılarından Ezel Akay‘a emanet edildi. Bütün pozitif enerjisiyle sinemanın kapısını aralayan !f, Türkiye’den Cinsiyet Eşitliği Taahhüdü‘nü imzalayan ikinci festival oldu.

18. yılında sinema severlere yeni dünyaları, filmleri ve ufukları keşfetmenin keyfini yaşatan !f Bağımsız Filmler Festivali’nden en güncel haberleri, röportajları ve film analizlerini, mottosu doğduğu günden bugüne #KeşfetmeninKeyfi olan Fil’m Hafızası‘ndan takip edebilirsiniz. Gözünüz bizde olsun; !f İstanbul’u sizin için adım adım takip ediyor olacağız.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.