Fransız senarist ve yönetmen Alice Winocour’un yeni dramasında Eva Green’i uzay yolculuğuna hazırlanan bir anne rolünde izleyeceğiz.

Uzay yolculuğunu dramatik bir şekilde ele alan, Eva Green’in başrolde olduğu yeni filmi ‘’Proxima’’dan ilk fragman yayınlandı. Eva Green ile beraber başrollerinde Matt Dillon, Zélie Boulant-Lemesle, Aleksey Fateev, Lars Eidinger ve Sandra Hüller’in yer aldıkları ve yönetmenliğini Alice Winocour’un yaptığı ‘’Proxima’’, Mars’a yolculuğun kapılarını açacak olan uzun süreli bir uzay görevi için seçilen bir kadın astronotun hikayesini anlatıyor. Bu uzun yolculuğun hazırlıkları da yolculuğun kendisi kadar uzun ve sıkıntılı olurken, kahramanımızın kızı ve eski eşiyle olan ilişkilerini de dramatik şekilde etkiliyor.

Geçtiğimiz yıl Toronto Uluslararası Film Festivali’nde ilk gösterimini yapan film daha sonrasında da diğer festivallerde yolculuğuna devam etmişti.

Peki Filmin Konusu Ne?

Sarah (Eva Green) Köln’de yaşayan bir astronottur ve Mars’a yapılacak yolculukların önünü açacak ve bir yıl sürecek bir uzay görevine seçilir. Bu görev öncesinde Moskova’da 1 yıl süreyle zorlu bir eğitimden geçmesi gereken Sarah, genç kızını (Zélie Boulant) eski eşinin (Lars Eidinger) bakımına bırakmak zorunda kalacaktır. Görevdeki tek kadın olduğunun farkında olan Sarah, zorlukların üstesinden gelmek ve sert bir kişilik olan kaptanının (Matt Dillon) gözünde zayıf gözükmemek için eğitimine odaklanmaya ve yaşadığı acılara katlanmaya çalışmaktadır. Yorucu eğitimi boyunca diğer yandan da ilk defa yalnız kalan uzaktaki kızının sorunlarıyla baş etmektedir.

Filmin fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz:

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.