Disney’in Güzel ve Çirkin (Beauty and The Beast) animasyonunun eşcinsel karakterlere yer verildiği için bütün dünyada daha gösterime girmeden tepki topladığı, Emma Watson’lı film versiyonu 17 Mart’ta gösterime girmeye hazırlanırken, bir başka Disney klasiği olan 1941 yapımı Dumbo’nun da film olarak seyirci karşısına çıkacağı öğrenildi. Dumbo’nun yönetmen koltuğuna Tim Burton otururken, Penny Dreadful dizisinin Vanessa Ives’ı Eva Green’in de rol alabileceği duyuruldu.

Johnny Depp, Helena Bonham Carter ve Chloe Grace Moretz ile birlikte yer aldığı The Dark Shadow filminden sonra, Tim Burton ile bağlarını güçlendiren Eva Green, Showtime‘ın ünlü dizisi Penny Dreadful ile ününü artırmıştı.

Beyaz perdede gizemli karakterler denince akla gelen yönetmen Tim Burton ile yolları Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children filminde bir kez daha kesişen ikili, Disney‘in, annesinden ayrılan bebek bir filin, kulakları çok büyük olduğu için dalga geçildiği bir hikayenin anlatıldığı, 1941 yapımı Dumbo adlı animasyonu yeniden çekme kararı aldı.

Daha önce de oyuncu arayışıyla gündeme gelen projede Will Smith ile Tom Hanks’in isimleri de geçmişti. Ancak Will Smith, projeden çekildiğini açıklamış, Hanks ise hiçbir açıklamada bulunmamıştı. Bu yüzden yapım aşaması uzayan projeyle ilgili Green’in konuya yaklaşımının ise henüz belli olmadığını da hatırlatırken, ünlü oyuncunun Vita and Virginia projesinden dolayı Dumbo‘nun bir kez daha ertelenebileceğini de belirtelim.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.