Euphoria dizisinin yaratıcısı Sam Levinson, koronavirüsü pandemisi sırasında oyuncu Zendaya ve John David Washington’ın yer aldığı bir film çekti. “Malcolm & Marie” adını taşıyan filmden ilk görseller de paylaşıldı.

malcolm & marie john david washington zendaya sam levinson

Oyuncu ve film yapımcısı Sam Levinson, yaratıcısı olduğu “Euphoria” dizisinin 2. sezon çekimlerinin koronavirüsü sebebiyle ertelenmesi üzerine yeni bir film projesine başladı. Deadline‘da yer alan habere göre dizinin başrol oyuncusu Zendaya, Euphoria‘nın çekimlerinin ertelenmesi üzerine Levinson’a karantinada bir film çekilebileceği fikrinden bahsetti. Bu fikir üzerine Levinson ise altı gün içerisinde “Malcolm & Marie” adını verdiği filminin senaryosunu yazdı, ardından filmin çekimlerine başladı.

Levinson, filmini 17 Haziran- 2 Temmuz tarihleri arasında Kaliforniya Carmel’de bulunan Caterpillar House’da çekti. Henüz konusu ve olay akışı hakkında net bilgiye erişilmese de filmde şu an dünyada deneyimlenen sosyal temalara yer verildiği söyleniyor. Tamamı Kaliforniya’nın ilk sürdürülebilir yeşil binası olan Caterpillar House‘da geçen Malcolm & Marie filminin; Netflix yapımı “Marriage Story” filmi ile benzerlik taşıdığı öne sürülüyor.

Malcolm & Marie filminde başrolleri ise “Tenet“, “Malcolm X” gibi filmlerdeki rolüyle tanınan oyuncu John David Washington ile “Euphoria” adlı gençlik dizisindeki “Rue Bennett” rolüyle bilinen oyuncu Zendaya paylaştı. Öte yandan film; Levinson’ın yapım ortağı ve aynı zamanda eşi olan Ashley Lent Levinson, başrol oyuncuları Zendaya ile Washington ve yapımcı Kevin Turen ile ortaklaşılarak finanse edildi. Aynı zamanda Euphoria dizisindeki görüntü yönetmeni Marcell Rév ve yapım tasarımcısı Michael Grasley, bu filmde de Levinson ile çalıştı.

Malcolm & Marie Filminin Çekimleri Yüksek Önlemlerle Gerçekleştirildi

Filmin çekimleri ise korona virüsü dolayısıyla sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyularak gerçekleştirildi. Sinema meslek örgütlerinin belirlediği önlemleri dikkate alan film ve cast ekibi, virüs tehlikesine karşı bazı önlemler aldı. Bu bağlamda ekip, çekim yeri olarak belirlenen Caterpillar House’a gitmeden önce ayrı evlerde kaldı, oyuncular sosyal mesafeyi korumak için provaları bir parkta yaptı, maske kullanımına dikkat edildi ve ekip dışında başka birisinin sete gelmemesine özen gösterildi.

Ayrıca oyuncu Zendaya, böyle bir filmin çekildiği yönünde çıkan haberlerin ardından Twitter hesabı üzerinden filmden siyah beyaz bir kare paylaştı. Oyuncunun paylaşımı ise pek çok takipçisini film konusunda heyecanlandırdı. Öte yandan, filmin ne zaman sinemaseverlerle buluşacağı ise henüz bilinmiyor.

malcolm & marie john david washington zendaya sam levinson

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.