Haberler

Engelsiz Filmler Festivali’nde Sıra Ankara’da!

Bu yıl 7.si gerçekleştirilen, Engelsiz Filmler Festivali’nde Eskişehir’den sonra sıra Ankara’da!

Geçtiğimiz günlerde başlayan ve İstanbul gösterimlerinin ardından 11-13 Ekim tarihleri arasında Eskişehir’de devam eden Engelsiz Filmler Festivali, yolculuğuna 16-20 Ekim itibariyle Ankara‘da devam ediyor. Eskişehir’de gerçekleştirilen festivalin son gününde, Engelsiz Yaşam kategorisinde yer alan Güvercin ve Anons filmleri festival kapsamında gösterilirken; Güvercin filminin yönetmeni Banu Sıvacı ve Anons filminin idari yapımcısı Sinan Yusufoğlu gösterimlerin ardından seyircilerden gelen soruları yanıtladılar. Festival’de ayrıca, Deniz Öcal önderliğinde gerçekleştirilen Animasyon Film Atölyesi ile 9 animasyon filmi işitme engelli çocuklarla buluştu.

Engelleri aşarak sanatı herkese ulaştırma amacıyla yola çıkan festivalde filmler; sesli betimleme, işaret dili ve alt yazı seçenekleriyle sinemaseverlerle buluşuyor. 16-20 Ekim tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen festival kapsamında gösterim ve etkinlikler, Çağdaş Sanat Merkezi ve Goethe-Institut Ankara‘da ücretsiz gerçekleştirilecek.

 

 

 

 

Gaye Kiper
1996 yılının Mayıs ayında İstanbul’da doğdu. Mütercim-Tercüman olmanın yanı sıra hayatının her döneminde olduğu gibi yine sanatla ilgileniyor. Uzun süre Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı ve her daim kendisini farklı mutluluklara yönelten sinema ve tiyatro dünyasını çok sevdi. Şimdilerde ise, bu dünyasına bir de seyahati kattı ve gezip görme merakından kendisini alamıyor. Gelecekte bir gün bu sanat dünyasının bir parçası olabilmeyi umuyor.

Yorum yaz