Emma Stone’lu Sarayın Gözdesi’nden (The Favourite) Türkçe altyazılı fragman yayınlandı.

Başrollerini The Night Manager dizisinin Altın Küre ödüllü oyuncusu Olivia Colman, Oscarlı oyuncu Rachel Weisz ve geçtiğimiz yıl Oscar Ödülleri’nde Aşıklar Şehri (La La Land) filmi ile en iyi kadın oyuncu seçilen Emma Stone’un paylaştığı Sarayın Gözdesi, seyircisini kadınların öncülüğünde tarihsel bir yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor.

Deborah Davis ve Tony McNamara‘nın kaleme aldığı Sarayın Gözdesi; “Köpek Dişi”, “The Lobster” ve geçtiğimiz sene “Kutsal Geyiğin Ölümü” filmleriyle karşımıza çıkan, Oscar adaylığının yanı sıra Cannes’dan Altın Palmiye adaylığına layık görülen Yunan yönetmen Yorgos Lanthimos‘un imzasını taşıyor.

Bu yılın Oscar aday adayı olan Sarayın Gözdesi, Venedik Film Festivali’nde yaptığı prömiyerin ardından, İngiliz Bağımsız Film Ödülleri‘nde 5 ödüle, Venedik Film Festivali‘nde ise Büyük Jüri Özel Ödülü de dahil olmak üzere 2 ödüle layık görüldü.

Gerçek bir hikayeden beyaz perdeye uyarlanan filmin senaryosu ise şu şekilde:

18. yüzyılın başlarında İngiltere, Fransızlarla savaş halindedir. Yine de, ördek yarışları ve ananas ziyafetleri yükselişe geçmektedir. Sağlığı zayıf olan Kraliçe Anne ülkenin tahtında otururken, sırdaşı, danışmanı ve gizli sevgilisi olan Marlborough Düşesi Sarah Churchill de bir yandan kraliçenin bozulan sağlığı ve değişken mizacıyla ilgilenmekte, bir yandan da onun yerine ülkeyi yönetmektedir. Yeni gelen hizmetçi Abigail, etkileyiciliği ile kendini Leydi Sarah’ya sevdirir. Sarah, Abigail’i kanatlarının altına aldığında, Abigail de aristokratik köklerine dönme şansı bulur. Savaşın siyaseti Sarah için oldukça zaman alıcı hale geldikçe, Abigail kraliçenin arkadaşı olma görevini üstlenir. Onların övgüye değer dostlukları, Abigail’e emellerini gerçekleştirme şansı verir. Abigail artık hiçbir kadın, erkek ya da politik hamlenin yoluna çıkmasına izin vermeyecektir…

Merakla beklenen ‘’Sarayın Gözdesi’’ ülkemizde 8 Şubat 2019 tarihinde vizyona giriyor.

 

 

 

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.