Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı için yarışan filmler arasında yer alan Kız Kardeşler‘in fragmanı ve afişi yayınlandı.

Tepenin Ardı ve Abluka filmleriyle adını duyuran Emin Alper’in yönetmen koltuğunda olduğu film, dünya prömiyerini 69. Berlin Film Festivali’nde gerçekleştirecek. Kız Kardeşler, festivalde 8 yıl aradan sonra Ana Yarışma’da yarışacak ilk Türk filmi oldu. Türkiye-Almanya-Hollanda-Yunanistan ortak yapımı filmin kadrosunda Cemre Ebüzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir, Kayhan Açıkgöz, Müfit Kayacan ve Kubilay Tunçer yer alıyor.

Film, annelerinin ölümünden sonra kasabaya  besleme olarak verilen üç kız kardeş, yıllar sonra köylerine geri dönmesini ve birbirleriyle yüzleşmelerini anlatıyor.

Kız Kardeşler, 11 Şubat Pazartesi Berlinale’de gerçekleşecek dünya prömiyerinin ardından ülkemizde de gösterime girecek.

Yazar Hakkında

İrem Naz Güvel

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Kadir Has Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Küçükken tiyatrocu olacağım diye tutturdu. Bu alanda faaliyetlerini sürdürürken yönünü sinemaya çevirdi ve önünü alamadı. İş hayatında 1 kanal ve 2 yayınevi bulundurarak editörlük yapıyor. Buffy the Vampire Slayer hastası ve hakkında 7/24 konuşma potansiyeline sahip.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.