Milenyum üçlemesinin son halkası The Girl in the Spider’s Web‘in Ocak 2018 tarihinde vizyona girmesi planlanıyor. 2011’de vizyona giren Amerikan yapımı The Girl with the Dragon Tattoo‘nun yönetmeni David Fincher, serinin devamı için yönetmen koltuğunu Evil Dead ve Don’t Breathe işlerinden tanıdığımız Fede Alverez’e bırakıyor.

Filmin duyurusu geçtiğimiz hafta içi Londra Kitap Fuarı’nda yapıldı. Columbia Pictures’ın başkanı Sanfrod Panitch serinin kahramanı Lisbeth Salander’ı punk tarzı ve güçlü, sert karakteri ile gelmiş geçmiş en iyi kadın karakterlerden biri olarak tanımlarken, yeni yönetmen Alverez, projede The Girl with the Dragon Tattoo‘da Salander’ı canlandıran Rooney Mara’nın rol almayacağını söyledi.

Filmin fuarda duyurulmasından bir gün sonra verdiği röportajda projeye karşı duyduğu heyecanın yanı sıra filmde Lisbeth Salander’a hayat verecek yeni bir isim arayışına başladıklarını söyleyen Alverez’in, Amerikan yapımı filmin üstünde çalışırken serinin İsveç yapımı versiyonundan destek alıp almayacağı merak konusu. Duyulan haberlere bakılacak olursa yeni Lisbeth Salander için daha önce birlikte The Other Boleyn Girl filminde gördüğümüz Natalie Portman ve Scarlett Johansson aday gösterilen isimler. Mikael Blomkvist rolü içinse Daniel Craig’in ismi henüz geçmiyor.

The Girl with the Spider Web, Milenyum serisinin dördüncü ve son halkası. İlk üç romanın aksine David Lagercrantz imzası taşıyan The Girl with the Spider’s Web, serinin Stieg Larsson tarafından yazılmamış olan tek kitabı. Larsson, serinin üç kitabı filme uyarlanmadan önce, 9 Kasım 2014’te vefat etmişti. Yazarının ölümüne rağmen tüm dünyada best-seller olmuş Milenyum serisinin yapımcılar tarafından rahat bırakılmaması sürpriz değil tabi ki. Farklı bir yazar, yönetmen ve oyuncu kadrosuyla çekilecek filmin seriye uyum sağlayıp sağlayamayacağını ise önümüzdeki yıl beyaz perdede göreceğiz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.