Mark Adams

Mark Adams

Edinburgh Film Festivali’nin yeni sanat yönetmeni Mark Adams, festivalde 24 dünya prömiyeri, 8 uluslararası prömiyer, 16 Avrupa prömiyeri ve 84 tane de İngiltere prömiyeri olacağını açıkladı.

17-28 Haziran 2015 tarihlerinde gerçekleşecek olan festivalde öne çıkan filmlerden bazıları şu şekilde; Asif Kapadia’nın İngiltere’de ilk gösterimi yapılacak olan Amy Winehouse hakkındaki belgeseli Amy, Disney-Pixar animasyonu Inside Out, Arnold Schwarzenegger’in zombi kızına bakan acı içindeki bir babayı canlandırdığı Maggie, Andrew Mogel ile Jarrad Paul’ün yönettiği, Jack Black ve James Marsden’ın başrollerinde yer aldığı The D-Train ve John Cusack ile Paul Dano’nun Beach Boys yıldızı Brian Wilson’ı farklı yaş evrelerinde canlandırdıkları Love&Mercy

Festivalde ayrıca yeni filmi Last Days in the Desert’ün gösterimi dolayısıyla katılacak olan Ewan McGregor’la, Bereave’deki rolleriyle Jane Seymour ve Malcolm McDowell ile, ve yeni filmi Exiled’ın gösteriminde bulunacak olan Hong-Kong’lu yönetmen Johnnie To ile bir söyleşiler dizisi gerçekleştirilecek.

Yazar Hakkında

İrem Güller

1990 yılında, şu an ne kadar sıcak olduğunu pek hatırlayamadığı bir yaz gününde dünyaya geldi. Ege Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı üzerine eğitim aldı. Edebiyatı, tiyatroyu ve sinemayı, esasen özünde “kurgu” barındıran her şeyi çok seviyor. Hikayeler anlatmaktan, hikayeler dinlemekten, gerçek olanı hikayeleştirmekten hoşlanıyor. Metinler üzerine düşünmek ve kendi metinlerini yaratmak en büyük tutkusu.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.