Edgar Wright sinemaya uyarlayacağı Simon Rich’in kısa öyküsü Stage 13 için çalışmalara başladı.

Edgar Wright and X-Men writer Jane Goldman team up for kidnap ...

Edgar Wright oldukça yoğun programına ve hali hazırda üzerinde çalıştığı filmlerine rağmen yeni bir film için daha hazırlıklara başladı. Edgar Wrigth, Amblin Entertainment ile birlikte yazar ve senarist Simon Rich‘in korku komedi türündeki kısa öyküsünü beyaz perdeye uyarlıyor. Amblin Entertainment, Edgar Wright ile Stage 13‘in yönetmenliğini gerçekleştirmesi, filmin yürütücü yapımcılığını üstlenmesi için anlaştı. Stage 13‘ün senaryosunu ise kısa öyküyü de kaleme alan Simon Rich yazacak. Simon Rich aynı zamanda Stage 13‘ün yapımcılığını da gerçekleştirecek.

Stage 13, Saturday Night Live’ın yazarı arasında bulunan Simon Rich tarafından 2018 yılında kaleme alındı ve Rich‘in kısa öykülerinden oluşan Hits And Missess adlı kitapta yayımlandı. Hits and Misses 2019 yılında American Humour başlığı altında Thurber Ödülü‘nün de sahibi oldu. Stage 13, sessiz film döneminde aktrist olan bir hayaletin hikâyesini konu alıyor. Onlarca yıl terk edilmiş eski bir ses stüdyosunda yaşayan hayalet, istediği başarıyı henüz yakalamamış zor durumda olan bir yönetmenle tanışıyor. Beklenmedik bir şekilde birbirlerine oldukça benzeyen bu iki karakter kısa bir süre içinde bir ekip oluyor. Birlikte çalışmaya başlayan ikili dünyaya kendilerinden bir iz bırakmayı hedefliyorlar.

Simon Rich tam beş kez Emmy Ödülleri’ne aday olarak gösterildi. Rich aynı zamanda kısa öykülerinden oluşan 5 kitap ve iki de roman kaleme aldı. Yazarın çalışmaları düzenli olarak New Yorker‘da yayımlanıyor.

Edgar Wright, Simon Rich Team for Ghost Story 'Stage 13' for ...

Scott Pilgrim vs. the WorldThe World’s End and Baby Drive adlı filmleri ile tanınan Edgar Wright ise geçtiğimiz ay The Chain‘in yönetmen koltuğuna oturacağını duyurmuştu. Universal iş biriliği ile yönetmenliğini gerçekleştireceği film bir roman uyarlaması olacak. Adrian McKinley tarafından kaleme alınan The Chain çocuğu kaçırılan bir kadının hikayesini konu alıyor. Wright’ın vizyona girecek bir diğer filmi ise Last Night in Soho olacak. Anya Taylor-Joy, Thomasin Harcourt McKenzie ve Matt Smith‘in başrollerinde yer aldığı filmin gelecek baharda vizyona girmesi planlanıyor.

Yazar Hakkında

Elif Ege Taneri

21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.