Edgar Wright ”The Chain” Romanını Beyaz Perdeye Uyarlıyor!

Last Night in Soho filminin hazırlıkları devam ederken, pandemi nedeniyle aksayan sinema faaliyetlerinden dolayı vizyon tarihi 2021’e ertelenen filmin yönetmeni Edgar Wright, projelerine bir yenisini daha ekledi.


‘Baby Driver”,”Shaun of the Dead”, ”Scott Pilgrim vs. the World”, ”Hot Fuzz’ gibi filmlerin başarılı yönetmeni Edgar Wright, Adrian McKinty tarafından kaleme alınan psikolojik/korku türündeki,  41 ülkede yayınlanan ve 20 ülkede en çok satanlar listesinde yer alan ‘’The Chain’’ romanını beyaz perdeye uyarlamak için Universal Pictures ile anlaştı.

Film, 11 yaşındaki kızının kaçırıldığını öğrenen Rachel’ın hikayesine odaklanıyor. Kızının serbest bırakılması için tek şartı başka bir çocuğu kaçırmak olan Rachel’ın, kendini bir alıkonulma zincirinin içinde bulmasıyla işler karmaşıklaşıyor. Olayların son derece titizlikle ilerlediği bu dehşet verici zincirde, kaçırılan bir çocuğun ailesi, eğer başka bir ailenin çocuğunu kaçırmazsa, kendi çocukları öldürülüyor. Bu şekilde, kurban konumundaki aileler birer suçluya dönüşüyor. Kitap, Rachel’ın hikayesini ”kurban, kurtulan, kaçıran ve bunun sonucunda suçlanan” olarak anlatıyor.

Filmin senaryosunu ”Kingsman: The Secret Service”, ”Kick-Ass”,” X-Men: First Class” gibi kaleme aldığı filmlerle tanıdığımız Jane Goldman yazacak. Filmde yer alacak oyuncu kadrosu ise henüz belirlenmedi.

Buna ek olarak; Edgar Wright, The Chain’den önce başka bir bilim kurgu romanının uyarlamasında yönetmen koltuğuna oturmaya hazırlanıyordu. Simon Stephenson’ın Mayıs ayında basılan ”Set My Heart to Five” isimli ilk romanının yayın hakları Focus Features, Working Title Films ve Complete Fiction Films tarafından satın alınmış ve proje, hazırlık aşamasına girmişti. 80’ler ve 90’lar filmlerini keşfetmesiyle, sisteminde duygusal bir hareketlilik yaşayan Jared adında bir androidin, insanları kendisine hissedebilme yeteneği verilmesi gerektiğine ikna etmeye çalışması ve bu motivasyonla Batı Amerika’ya doğru bir maceraya atılarak dünyayı değiştirecek bir film senaryosu yazmaya girişmesine odaklanan filmin ise çekimlerine ne zaman başlanacağı henüz belirsizsizliğini koruyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.