Baby Driver’ın yönetmeni Edgar Wright bir Simon Stephenson’un çıkış romanı Set My Heart To Five için yönetmen koltuğuna oturdu.

edgar wright

Saun of The Dead, Hot Fuzz Scott Pilgrim vs. the World gibi filmleriyle ve kendine has tarzıyla bilinen Edgar Wright hâli hazırda bir proje ile meşgulken fazla zaman kaybetmeden bir yenisi için kolları sıvadı. Son olarak Last Night In Soho‘nun yönetmenliğini ve senaryosunu gerçekleştiren Edgar Wright filmin post prodüksiyon kısmıyla uğraşıyorken yeni projesi için imza attı. İngiliz yönetmen yeni filmi Set My Heart To Five için çalışmalara tüm hızıyla başladı.

Focus Features ve Working Title Films, Simon Stephenson‘un çıkış yakalayacağı romanını beyaz perdeye uyarlayacaklar. Roman 2054 senesindeki Jared isimli bir androidin hikâyesini konu alıyor. Jared kendi içinde yaşadığı bir sorgulamadan sonra insan ırkının kendisine ve androidlere hissedebilme özelliğini vermeleri için bir çağrıda bulunuyor. Jared’ın böyle bir teklifle gelmesi 1980’li ve 90’lı yıllardan kalan filmlerle tanışması sonucunda oluyor. Bu filmler onu unutamayacağı bir Batı Amerika mecaresına sürüklüyor ve Jared dünyayı değiştirecek bir senaryo yazmanın peşine düşünüyor. Konusu itibariyle Simon Stephenson’un romanı Edgar Wright‘ın uyumu da gözden kaçmıyor.

Simon Stephenson ve Edgar Wright ile kitabın uyarlaması üzerinde çalışıyorlar ve senaryoyu da birlikte kaleme alacaklar. Set My Heart To Five‘ın yapımcılığını Focus Features, Working Title Films ve Complete Fiction Pictures birlikte gerçekleştirecekler. Şuan için Set My Heart To Five‘ın oyuncu kadrosunda kimlerin yer alacağı bilinmiyor. Filmin çekimlerine ne zaman başlanacağı ve Set My Heart To Five‘ın ne zaman vizyona gireceği de henüz bilinmiyor.

Anya Taylor-Joy Teases Edgar Wright's 'Soho' as Disturbing Acid ...

Simon Stephenson‘un romanı Last Night In Soho eylül ayında raflarda yerini alacak. Aynı tarihlerde Edgar Wright‘ın yönetmenliğini gerçekleştirdiği baş rollerinde Anya Taylor-Joy, Thomasin McKenzie ve Diana Ring’in rol aldığı Last Night In Soho‘nun da vizyona girmesi bekleniyor.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.