Dylan O’Brien, Peter Farrelly’nin The Greatest Beer Run Ever: A True Story of Friendship Stronger Than War kitabından uyarlayacağı yeni filmde yer alacak.

Green Book ile En İyi Film Oscarı’nı alan, There’s Something About Mary ve serisinin yönetmeni Peter Farrelly, yeni filminin hazırlıklarını sürdürüyor. Joanna Molloy ve John “Chickie” Donohue‘nun kitabı The Greatest Beer Run Ever: A True Story of Friendship Stronger Than War‘dan uyarlanacak olan film, Vietnam savaşını merkezine alıyor. Film, 1967’de New York’tan Vietnam’a giden ve orduda görev yapan çocukluk arkadaşlarıyla görüşen Donohue’nun gerçek hikayesini anlatıyor.

Son olarak filmin başrolünde oynayacak isim, Maze Runner serisi ve Bumblebee‘de yer alan, son dönemin yükselen oyuncularından Dylan O’Brien oldu. O’Brien filmde Donohue’ya hayat verecek. Geçtiğimiz yıl hiç film projesinde yer almayan oyuncunun yeni projesi sadece bu değil. Paramount’un yapımcılığını üstlendiği Infinite ve macera filmi Monster Problems ile bağımsız film The Education of Fredrick Fitzell filmlerinde yer alacak. Filmlerin 2021’de seyirciyle buluşması planlanıyor.

Filmde O’Brien’a, Farrelly’nin Green Book‘ta birlikte çalıştığı Viggo Mortensen eşlik edecek. Mortensen yönetmen hakkında, “Nasıl yönlendireceğini, nasıl çekeceğini ve biz oyunculardan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğini biliyordu. Yaptığı şeyin ve ortaya çıkardığı işe sadece harika demek yetmez. Senaryo ve yönetmenliği için dünyadaki tüm krediyi hak ediyor. Gerçekten bir araya iyi getirilmiş bir film” sözlerini söylemişti.

Film için Jojo Rabbit‘te başarılı bir performans sergileyen genç oyuncu Thomasin McKenzie ile de görüşmelerin devam ettiğini duyuruldu. McKenzie, M. Night Shyamalan‘ın bir sonraki filminde de rol alacak.

Green Book Ekibi Geri Dönüyor

Farrelly yeni filmde, Green Book‘ta birlikte çalıştığı kişilerle yola devam ediyor. Oscar ödüllü filmin senaryosuna katkıda bulunan Brian Currie ve Pete Jones, senaryoyu Farrelly ile birlikte yazacak. Filmin yapımcılığını Skydance’den David Ellison, Dana Goldberg, Don Granger ve Andrew Muscato üstlenecek.

Filmin çekimlerine ne zaman başlanacağı ve kadroya hangi oyuncuların dahil olacağına dair bilgiler önümüzdeki dönemde paylaşılacak.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.