Fatih Akın’ın Altın Ayı ödüllü filmi  Gegen die Wand (Duvara Karşı) 26 Şubat’ta Başka Çarşamba kapsamında beyaz perdede yeniden seyirciyle buluşuyor.

 

Filmografisinde başarılı pek çok film bulunan Fatih Akın’ın, Almanya ve Türkiye arasında sıkışıp kalmış insanların hayatlarını çarpıcı bir şekilde yansıtmasıyla adından söz ettiren; 2004 yılında Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı ödülünü kazanan unutulmaz filmi Duvara Karşı – Gegen die Wand, 26 Şubat’ta Başka Sinema kapsamında Başka Çarşamba‘da gösterilecek. Gegen die Wand, karısı Katherina öldükten sonra dağılan, acısını bastırmak için kendini alkole ve uyuşturucuya veren; yalnız bir adam olan Cahit ile ailesinin baskılarından bunalan kendine bir çıkış yolu arayan ve intihara kalkışan Sibel’in kesişen hayatlarını konu alıyor. Duvara Karşı’nın oyuncu kadrosunda Birol Ünel, Sibel Kekilli, Güven Kıraç, Meltem Cumbul yer alıyor.

“Sibel’le ilk karşılaştığımda ölüydüm ben. Onu tanımadan çok önce ölmüştüm. Sonra o geldi ve hayatıma girdi. Bana sevgi verdi. Ve bana güç verdi. Bunu anlıyor musun?”

Cahit ve Sibel hayatlarının en mutsuz dönemlerinden geçerlerken bir hastane odasında tanışırlar. Geçmişin üzerine temiz birer sayfa çekmek isteyen ikili, birbirlerini hiçbir şeye zorlamayacakları bir mantık evliliğine imza atarlar. Ancak birlikte vakit geçirmeye başladıkça Cahit’in Sibel’e olan duyguları bir aşka dönüşecektir.

Filmin salon ve seans bilgilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz

Beyoğlu Sineması – 21:15

Boğaziçi Üniversitesi SineBU – 19:00

Etiler Akmerkez Cinema Pink – 21:30

Kadıköy Sineması – 20:45

Adana Cinens (ParkAdana) – 18:45

Altunizade Capitol Spectrum – 22:00

Ankara Büyülü Fener Kızılay – 19:00

İzmir Karaca Sineması – 20:30

Kaynak: Başka Sinema  

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.