Haberler

“Dört Köşeli Üçgen”in Çekimleri Tamamlandı!

Salâh Birsel’in aynı adlı romanından uyarlanan yönetmenliğini Mehmet Güreli’nin üstlendiği Dört Köşeli Üçgen filminin çekimleri tamamlandı.

Görkem Yeltan, Mehmet Güreli

Daha çok müzisyen kimliğiyle tanınan ancak aynı zamanda yazar, ressam ve yönetmen de olan Mehmet Güreli’nin Gölge’den sonra ikinci uzun metraj sinema filmi olan Dört Köşeli Üçgen, Güreli’nin dayısı olan Birsel’in bir gözlemcinin hikâyesini anlattığı ilk ve tek romanından uyarlandı. Roman aynı zamanda Türkiye’nin ilk düşünce romanı olma özelliğini taşıyor.

Filmin başrolünde yer alan Mustafa Dinç’e; Ülkü Duru, İştar Gökseven, Kaan Çakır, Emre Altuğ, Mehmet Esen, Sezgi Mengi, Alper Saldıran, Şencan Güleryüz, Gökçer Genç, Pınar Tuncegil ve daha birçok ünlü isim eşlik ediyor. Eserin sahibi Salâh Birsel’in eşi tiyatrocu Jale Türkan Birsel de filme konuk oyuncu olarak destek veriyor.

Filmin senaryosunu, Uzak İhtimal filminin de senaryo ekibinde bulunan Görkem Yeltan kaleme alıyor. Yeltan aynı zamanda Uzak İhtimal‘de Nadir Sarıbacak ile başrolü de paylaşıyordu. Filmin yapımcılığını Yeditepe Film üstlenirken, görüntü yönetmenliğini Ahmet Sesigürgil gerçekleştiriyor. Filmin özgün müziklerini heyecanla beklememizin sebebi ise Mehmet Güreli’nin imzasını taşıyor olması. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden yapım desteği alan filmin çekimleri İstanbul, Alaçatı, Bodrum ve Selçuk’ta gerçekleştirildi.

Zeynep Enginer
1991 yılının Ağustos'unda doğdu. İradesi dışında gerçekleşen bu olay takdir edersiniz ki birtakım aktiviteler gerçekleştirmesine de olanak tanıdı. Bu kez iradesiyle; İzliyor, okuyor, yazıyor, yemek yapıyor ve yiyor. Psycho izlemekten ve barbunya yemekten asla sıkılmıyor.

Yorum yaz