Haberler

Dört Köşeli Üçgen 27 Temmuz’da Başka Sinema’da

Dört Köşeli Üçgen 27 Temmuz’da Başka Sinema’da

Mehmet Güreli’nin Gölge’den sonra ikinci uzun metraj sinema filmi olan Dört Köşeli Üçgen, 27 Temmuz’da Başka Sinema kapsamında vizyona giriyor.

Sâlâh Birsel’in aynı adlı romanından uyarlanan filmin başrollerinde Mustafa Dinç, Kaan Çakır, İlyas Özçakır bulunuyor. Ayrıca filmde Salâh Birsel’in eşi Jale Türkan Birsel de konuk oyuncu olarak yer alıyor.

“İflah olmaz bir gözlemci hikâyemizin kahramanı. Hemen hemen herkesi ve her şeyi görüp izlemeyi, bütün ayrıntıları öğrenmeyi kendine ilke edinmiş kahramanımız, bir tütün deposunda çalışıyor. Her ne kadar etraftakiler ona “Gözlemci” diye seslense de, o aslında bir bekçi. Hem gözlem yapıyor hem de gözlemlerini kullanıyor aslında. Tutunamıyor ama. Gözlemlerini ulu orta söyleyen, rahatlıkla kullananlar sevilmezler çünkü. Dörtgenin üç köşesi mi vardır yoksa dörtgenin köşesinde durduğunda, üç köşeyi gördüğün için, üç köşesi mi vardır? Bir dörtgen, üç köşeli de olabilir mi?”

Ayrıntılı bilgi için buraya bakabilirsiniz.

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Yorum yaz