Haberler

Donnie Darko 2’ye Hazır mısınız ?

Richard Kelly “Donnie Darko”nun henüz bitmediğini vurgulayarak bu büyük kült yapım için devam filmini çekeceğini belirtti.  

Kelly,  “Bunu söylemek için erken olabilir ancak bana inanın Donnie Darko evreninde ilk filmden çok daha fazlası var. Devam filmi çok pahalıya patlayabilir ancak yapımcılar bu fikre sıcak bakarsa muazzam bir devam filmi ortaya çıkarabilirim.” dedi. Donnie Darko evreninin çok kapsamlı ve büyük olduğunu, eğer bütçe sağlanabilirse devam filmi çekebileceğini belirtti.

Donnie Darko‘nun geçmişine bakacak olursak; 2001 yılı Ekim ayında IFC Films ile yapılan bir hizmet anlaşması aracılığıyla Newmarket Films tarafından yayımlanan “Darko” ABD’de bir gişe rekoru kıran filmdi. Richard Kelly tarafından kaleme alınmış ve yönetilmiş olan Donnie Darko, izleyicisine zamandan ve mekandan ayrı bir noktada bir maceranın yolculuğunu yaşatan ve vizyona girdiği dönemde Amerika’da meydana gelen İkiz Kuleler saldırısı sebebi ile beklediği etkiyi gösteremeyen film, bir süre sonra popüler olmuş ve hak ettiği değeri görmeye başlamıştı. Donnie Darko’nun aslında 2009 yılında Nathan Atkins tarafından yazılmış ve Chris Fisher tarafından yönetmenliği yapılmış bir devam filmi olan S.Darko filmi de mevcuttur ancak filmin çok da başarılı olduğu söylenemez.

 

Serel İğrek
9 Nisan 1991 yılında çok şiddetli yağan yağmurlu bir günde doğmuş. Yükseleni de dahil olmak üzere homojen bir koç burcudur. İsmi tamamen orijinal ve taklitleri gerçeğini yansıtmamaktadır. Sinema ile tanışması hatırlayamayacağı kadar küçük bir yaşta başlamış. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler okumuş, sonrasında kendini Amerika'da bulmuş. Şimdilerde tekstil sektöründe hayatını yarı aç yarı tok devam ettirmekte. Boş vakitlerini senaryo yazarak süsler.

Yorum yaz