Marvel Dünyası’nın Benedict Cumberbatch’li yeni filmi Doctor Strange‘den yeni fragman yayınlandı. 

Doctor-Strange-promo-still-Benedict-Cumberbatch-2

Başrolde Benedict Cumberbatch’in, yönetmen koltuğunda ise Scott Derrickson’ın olduğu filmin oyuncuları arasında Mads Mikkelsen, Tilda Swinton, Rachel McAdams ve Chiwetel Ejiofor bulunuyor. Steve Ditko‘nun aynı isimli çizgi romanından uyarlanan Doctor Strange’in senaryosu C. Robert Cargill ve Jon Spaihts’a ait.

Cerrah Stephen Strange’in geçirdiği bir trafik kazası yüzünden elindeki sinirler hasar görür ve artık kariyerine devam edemeyecektir. Strange, bir tülrlü durumun üstesinden gelemez. Tibet’teki tüm yaraları iyileştirebilen Ancient One isimli bir büyücünün varlığını öğrenen Strange, onu bulmak için yola koyulur. Ancak işler istediği gibi gitmez, Ancient One, Strange’in kibirliliği yüzünden onu büyüye layık görmez. Bir süre sonra, Strange sayesinde hayatı kurtulan Ancient One, Strange’e gizemli sanatları öğretmeye başlar. Ancient One’ın ölümünün ardından da Strange, evrenin mistik koruyucusu ünvanını alır. Kendisini mücadelenin ortasında bulan Doctor Strange, artık kendine pek çok dost ve düşman edinmiştir.

Doctor Strange, 4 Kasım 2016‘da vizyona girecek.

Yazar Hakkında

Betigül Küçük

1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Yazarın Diğer Yazıları

1 Yorum

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.