Ewan McGregor ve Rebecca Ferguson’un başrollerde olduğu ‘’The Shining’’in devam filminin yönetmeni bu yıl ‘’The Haunting of Hill House’’ dizisi ile tanıdığımız Mike Flanagan.

The Shining, 1980

Stephen King’in ‘’The Shining’’ romanı aynı isimle Stanley Kubrick tarafından beyaz perdeye uyarlanmış ve 1980 yılında gösterime girdiğinde tüm dünyada olay yaratmıştı. Öyle ki; Kubrick’in geçmişten günümüze korku-gerilim filmleri arasında klasikleşen filmi üzerine geçtiğimiz yıllarda ‘’Room 237’’ isimli bir belgesel yapılmıştı. ‘’The Shining’’den 38 yıl sonra, yine Stephen King’in devam kitabından senaryolaştırılan ‘’Doctor Sleep’’in çekimleri sona erdi. Ewan McGregor ve Rebecca Ferguson’un başrollerde olduğu filmin yönetmeni ise bu yıl Netflix’te yayınlanan ve büyük ilgi çeken korku dizisi ‘’The Haunting of Hill House’’un yönetmeni Mike Flanagan. Flanagan kişisel Facebook sayfası üzerinden yaptığı açıklamada, filmin yaklaşık 2 yıldır süren çekimlerinin sona erdiğini açıkladı.

‘’Doctor Sleep’’te Ewan McGregor ilk filmden hatırlayacağımız Danny Torrance’in büyümüş halini canlandırıyor. Filmin hikayesi yıllar sonra hala Overlook Hotel’de yaşadığı korkunç olayları atlatmaya çalışan Danny’yi takip ediyor. Problemleriyle baş etmeye çalışan ve alkolik olan Danny’nin hayatı, kendisi gibi özel güçlere sahip olan genç bir kızla tanışmasıyla bir kez daha sarsılıyor. Karşılarına çıkan garip bir grup bu özel güce sahip kişileri arıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Ewan McGregor ile birlikte Rebecca Ferguson, Zahn McClarnon, Bruce Greenwood, Alex Essoe, Jocelin Donahue ve Jacob Tremblay de yer alıyor.

‘’Doctor Sleep’’ 2020 yılının Ocak ayında, ”The Shining”in 40. yılında tüm dünyada gösterime girecek.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.