Son dönemde kült animasyonlarının live-action uyarlamalarıyla gündemde olan Disney’in yeni projesi ise Bambi oldu.bambi

 

The Lion King‘in live-action uyarlamasının başarısının ardından Disney başka bir sevilen animasyonu için kolları yine. Disney bu kez de baş kahramanı bir geyik olan Bambi’nin hikâyesini ikinci kez sinema ile buluşturacak.

Bambi ilk kez 1942 yılında animatör Tyrus Wong ve Disney tarafından beyaz perdeyle buluşturulmuştu. Tyrus Wong kült animasyonu, Felix Salten imzali 1923 basımlı Bambi, a life in the Woods kitabından uyarlamıştı. 1942 yapımlı Bambi aynı yıl Oscar‘a da aday olmuştur. 2020 yapımlı animasyona imzasını atacak isimler ise Captain Marvel‘ın senaristi Geneva Robertson- Dworet ile Sierra Burgess Is a Loser‘ın senaryosunda imzası bulunan Lindsey Beer olacak. İkili yeni Bambi filminin senaryosunu birlikte kaleme alacaklar. Filmin yapımcılığını ise Chris ve Paul Weitz üstlenecek.

Yeni Bambi filmi orjinal hikâyesine sağdık kalarak annesini bir avcının vurması üzerine bir başına kalan yavru geyik Bambi’nin maceralarını konu alacak. Ormanda hayatta kalmaya çalışan, ormanın yasalarını bir başına anlamaya çalışan Bambi’ye film boyunca tavşan Thumber ve kokarca Flower yol gösterecek.

Yazar Hakkında

Elif Ege Taneri

21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.