Steven Spielberg ve Leonardo DiCaprio’nun yeni işbirliği geliyor…

2018’i biyografik filmlerin yılı olarak hatırlayacağız. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Bohemian Rhapsody’nin fragmanından sonra ikinci bir biyografik film haberi DiCaprio ve Spielberg ikilisinden geldi. En son Catch Me If You Can(2o03) filminde birlikte çalışan ikili yeni film için çalışmalara hız verdi.  Amerikan İç Savaşı’nda komutanlık yapmış, eski Amerikan başkanı Ulysses S. Grant‘in hayatını anlatacak olan filmde DiCaprio tabii ki Ulysess’i canlandıracak.

Bu film sayesinde Spielberg’de 2012’den beri ayak basmadığı biopic’in sınırlarına yeniden girmiş olacak. Lincoln(2012) oldukça iyi eleştiriler ve güzel bir gişe karı ile beyaz perde serüvenini kapatmıştı. Grant’in de hayat öyküsü, Abraham Lincoln’den daha az heyecanlı değil. İş hayatındaki hayatındaki hayal kırıklıklarından sonra, acımasız ve sert bir general olarak ünlendiği Amerikan İç Savaşı’nda hızla yükselen Grant, Lincoln’ün en çok güvendiği adamlarından biriydi.

Tabii filmin hemen çekileceğini beklemek hata olur. Çünkü Spielberg’in ajandası önümüzdeki yılın ortalarına kadar epey bir dolu. Daha önce haberini geçtiğimiz West Side Story ve yeni Indiana Jones filmi sırada bekleyenler arasında. Yine de ikilinin yeniden birlikte çalışacağı günler yaklaşıyor diyebiliriz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.