Haberler

Dexter Fletcher The Saint’in Yönetmenliğini Gerçekleştirecek

Dexter Fletcher, The Saint‘i kendi yorumuyla yeniden beyaz perde ile buluşturacak.

Image result for dexter fletcher

Bohemien Rapsody, The Rocketman, Eddie The Eagle gibi filmleriyle son dönemde adından sıkça bahsettiren İngiliz yönetmen yeni projesi için kolları sıvadı. 2019 yapımı Elthon John‘un hayatını anlatan Rocketman’den sonra Fletcer yine iddalı bir yapımın yönetmenliğini üstelenecek. Flecther yenilenen senaryosu ve oyuncu kadrosu ile 1997 yapımı The Saint‘i yeniden beyaz perdeye uyarlayacak. Yönetmenliğini Philip Noyce‘nin üstlendiği ve başrolünde Val Kilmer‘ın yer aldığı korku gerilim türündeki The Saint, Leslie Charteris‘in 1920lerde kaleme aldığı aynı isimli roman serisinin de uyarlamasıydı. Film, Robin Hood tarzı bir suçlu, hırsız olan Simon Templar diğer bir değişle The Saint’i konu alıyor. Kitabın ana kahramanı aynı zamanda 1960lı yıllarda çekilen birçok televizyon dizisine de konu olmuştu.

Kitabın yeniden uyarlamasıyla çekilecek filimin senaryosunu ise Seth Grahame-Smith kaleme alıyor. The Saint‘in yapımcılığını ise Lorenzo Di Bonaventure ile Brad Krevoy gerçekleştirecek.

 

 

Elif Ege Taneri
21 Ekim 1994’te Kadıköy’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştimenliği ve Dramaturji bölümü ile çiftanadal yapmış olduğu Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüden mezun oldu. Edebiyatla, oyunculukla, sinemayla ve dramaturjiyle ilgili. Öğrenmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi seviyor.

Yorum yaz