1993 yapımı ”The Pelican Brief” filminde başrolleri paylaşan Julia Roberts ve Denzel Washington 30 yıl aradan sonra, Netflix’in yeni filmi ”Leave the World Behind” ile tekrar bir araya geliyor.

Netflix’in haklarını satın aldığı ve Rumaan Alam’ın kaleme aldığı, önümüzdeki aylarda raflarda yerini alacak olan ”Leave the World Behind”  isimli romanın uyarlaması olacak filmde; başrolleri Denzel Washington ve Julia Roberts üstlenecek. Filmin başrollerini paylaşan Roberts ve Washington aynı zamanda filmin yapımcıları arasında da yer alıyor.

Romanı Beyaz Perdeye Sam Esmail Uyarlıyor

Rumaan Alam‘ın Ekim ayında yayımlanacak romanından uyarlanacak filmin yönetmen koltuğunda, 2018 yılında Julia Roberts’ı başrolde gördüğümüz  psikolojik /gerilim dizisi Homecoming’in ve Mr. Robot’un  yönetmeni Sam Esmail oturuyor. Filmin yapımcıları arasında yer alan Esmail’ın, aynı zamanda senaryosunu da kaleme alacağı filmin konusu ise şöyle : New York City’deki yaşamlarından bir haftalığına uzaklaşmak için genç oğulları ve kızlarıyla birlikte Long Island’ın uzak ve kırsal kesiminde siyahi bir çifte ait olan bir ev kiralayarak tatile çıkan Amanda ve Clay çiftini, şehirde elektriklerin kesilmesiyle ve tüm şehrin karanlığa gömülmesiyle garip olaylar beklemektedir. Şehirde telefon, internet, radyo ve televizyonlar kullanılamaz hale gelir ve çift neler olduğuna dair haber alamaz. Bulundukları kırsal alanda yüksek frekanslı sesler meydana gelirken, hayvanların tuhaf davranışlar sergilediği ve bölgeden göç etmeye başladıkları fark edilir. Tüm bu gariplikler yaşanırken, beyaz ve siyahi orta-üst sınıf ailenin paylaştığı bu tatil evinde; ırk ve sınıf ayrımlarının belirginleşmesi ise işleri daha da karmaşıklaştırır. Roberts, evi kiralayan ailenin annesi Amanda’ya, Washington ise ev sahibi G.H.’ye hayat verecek. Bu iki önemli isme eşlik edecek oyuncu kadrosu ise sinemaseverler tarafından merakla bekleniyor.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.