Haberler

Demolition !f İstanbul’u Kapatacak!

DEM_9502.psd

15. !f İstanbul için kapanış filmi belli oldu. Açılışında Charlie Kaufman’ın animasyonu Anomalisa‘nın bulunduğu festivalin kapanışını ise Jean-Marc Vallée’nin Demolition’ı ile yapacak.

DEM_9502.psd

Türkiye’de ilk gösterimini festivalde yapacak olan Variety, Brokeback Mountain’dan beri yönetmenin en iyi performansı olarak gösteriliyor. Şimdiden 2017 Oscar’ları için adı kulislerde anılan Jake Gyllenhaal’ın başrolünde olduğu Demolition, eşini bir trafik kazasında kaybeden yatırım uzmanı Davis’in bir otomat makinesine sinirlenip şirkete mektup yazması sonrası gelişen olayları konu alıyor. Gyllenhaal’a Naomi Watts ve Chris Cooper’ın eşlik ettiği film, Toronto Film Festivali’nin açılış filmi olarak görücüye çıktı ve o günden beri yılın en merakla beklenen projelerinden birine dönüştü.

15. !f İstanbul Bağımsız Film Festivali’nin ayrıntıları için buraya bakabilirsiniz.

Betigül Küçük
1994 yılının 30 Nisan’ında Bergama’da doğdu. 2013 yılında TEVİTÖL mezuniyetinin ardından Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde okumaya başladı. Dünyanın dört bir yanında neler olup bittiğini öğrenmekten aldığı keyfi, öğrendiklerini çevresiyle paylaşarak anlamlandırıyor. Şu sıralar sosyoloji makaleleri okumak ve film izlemek ile uğraşıyor.

Yorum yaz