David Sandberg, The Culling’i Yönetecek

İsveçli film yapımcısı David F. Sandberg, The Culling filmi için yönetmen koltuğuna oturacak. 

David F. Sandberg uses DC's Shazam! as a master class in filmmaking

Lights Out, Annabelle: Creation, Shazam! filmlerinin yönetmeni olarak bilinen David F. Sandberg yeni uzun metraj film projesi için çalışmalara başladı. David F. Sandberg korku türündeki The Culling‘in yönetmenliğini gerçekleştirecek. Lionsgate, senaryosunu Stephen Herman’ın kaleme aldığı The Culling‘in haklarını aldı ve filmin yönetmenliği için de Sandberg ile anlaştı. David F. Sandberg ve Lotta Losten ortak yapım şirketleri Mångata adına filmin yapımcılığını da gerçekleştirecek.

The Culling‘in başrolünde ise Chuck dizisindeki rolü ile bilinen ve 2019 yapımı Shazam!‘ın da başrolünde yer alan Zachary Levi yer alıyor. Film, çocukken ailesine musallat olan şeytani güçlerle savaşan ve ormanda kendisini küçük bir kulübede yaşayan bir papazın hikâyesini anlatıyor. The Culling konusu itibariyle David F. Sandberg‘in tarzı ile de oldukça örtüşüyor. Bir süredir süper kahraman filmlerine yoğunlaşan Sandberg, The Culling ile kendisini asıl bağdaştırdığı korku türüne de bir geri dönüş yapmış olacak. The Culling‘in senaryosunu kaleme alan Stephen Herman ise indie tarzdaki müzik kliplerinin video editörü olarak biliniyor.

From Sweden to Hollywood, David F. Sandberg and Lotta Losten ...

David F. Sandberg pandemi sebebiyle başrolünde Zachary Levi‘nin rol aldığı, Shazam!‘ın da devam filmi olan Shazam2‘nin çekimlerine ara vermek zorunda kalmıştı. The Culling’in çekimlerine de önümüzdeki sene Shazam2′nin çekimleri bittikten hemen sonra başlanacağı öngörülüyor.

Lotta Losten ve David F. Sandberg ilk olarak 2013’te birlikte çalışmaya başladılar. Aynı zamanda evli olan ikili, ilk kısa filmleri Lights Out ile epeyce ses getirdi. Lights Out toplamda yüz milyondan fazla kişi tarafından izlendi.

Her ne kadar Shazam2′nin çekimleri pandemi sebebi ile ertelenmiş olsa da, Sandberg ve Losten çifti pandemi sürecinde oldukça yoğundu. Bu süreçte Sandberg ve Losten iki kısa film projesini hayata geçirdi. Yönetmenliğini Sandberg‘in gerçekleştirdiği Shadowed ve Not Alone In Here şuan için online olarak izleyicilere sunuluyor.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.