!f haberler!f İstanbul

David Lynch Filmleri !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde

Kült yönetmen David Lynch’in dört filmi bu yılki !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde gösterilecek.

Kült yönetmen David Lynch’in dört filmi, bu yıl düzenlenecek !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde gösterilecek. Yönetmenin 1977 yapımı ‘’Eraserhead’’, 1986 yapımı ‘’Blue Velvet’’ ve 1996 yapımı ‘’Lost Highway’’ filmleriyle beraber ‘’The Short Films of David Lynch’’ filmi de seçkide yer alacak. Bir dönemin kült televizyon dizisi ‘’Twin Peaks’’ ile tüm dünyada popülerliğe kavuşan Lynch, 1977 yılında çektiği ilk filmi ‘’Eraserhead’’ ile sinema dünyasına adım atmıştı. 1986 yılında gösterime giren ‘’Blue Velvet’’ ise yönetmenin en kişisel ve özgün filmlerinden biri olarak yerini aldı. Yine 1997 yılında gösterime giren ‘’Lost Highway’’ de yönetmenin klasik filmlerinden biri olarak sinema tarihinde yerini aldı.

2002’den bu yana dünyanın her yanından farklı bakış açılarını bir araya getiren !f İstanbul, her yıl 85.000 sinemaseveri İstanbul, Ankara ve İzmir’de bir araya getiriyor.

!f İstanbul, bütün sinema severleri 13 – 22 Eylül’de İstanbul’da, 19 – 22 Eylül’de ise İzmir ve Ankara’da bekliyor.

Mustafa Özyurt
Çocukken Rambo ve Bruce Lee kasetleriyle tanıştığı filmlerden hiç kopmadı. Ankara’da geçen üniversite yıllarında Kızılırmak Sineması ile bağımsız filmler ve Avrupa filmleriyle tanıştı. Nordik sinemasının hayranı ve Lars Von Trier, Aki Kaurismaki ve Nuri Bilge Ceylan filmlerinin sıkı bir takipçisidir. O filmi aramaya devam ediyor.

Yorum yaz