3 gün önce doğum gününü yeni albümünü yayınlayarak kutlayan İngiliz sanatçı, aktör, dansçı ve prodüktör David Bowie hayata veda etti.

Labyrinth-Jennifer-Connelly-and-David-Bowie

Labyrinth (1986)

“Glam rock’ın kralı” olarak tanınan Bowie 69 yaşındaydı ve bir süredir kanser tedavisi görüyordu.

1970’li yılların başında ‘The Man Who Sold the World’, ‘The Rise And Fall Of Ziggy Stardust And The Spiders From Mars’ gibi efsane albümler yapmış olan Bowie ‘The Hunger’, ‘The Man Who Fell to the World’ ve ‘Merry Christmas, ‘Mr. Lawrence’, ‘The Prestige’, ‘Twin Peaks: Fire Walk with me’ gibi filmlerde de rol almış ve sinemaya her zaman ayrı bir ilgi duymuştu.

Bowie, bir oyuncu olarak da eleştirmenlerden yüksek puanlar toplamayı başardı. The Man Who Fell to Earth filmindeki performansı ona Saturn Ödülü kazandırdı. ‘Zoolander’ (2001) filmi ile MTV Film Ödülüne aday gösterildi. MTV, aynı şekilde kendisini video kliplerdeki başarısından dolayı Video Vanguard ödülü ile onurlandırdı.

2016’da sahnelenecek olan dünyanın en ünlü su altı süngeri ‘Sünger Bob’un müzikalinin şarkılarını da John Legend ile birlikte hazırlayan David Bowie ‘Kare Pantolon’a ayrı bir hayranlık duyduğunu belirtmişti.

Fil’m Hafızası olarak bir çok filmin müziklerine de imza atan Bowie’yi 1986 yapımı Mauvais sang filminin soundtracki ile uğurluyoruz.

David Bowie – Modern Love

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.