Haberler

Darkest Hour Filminden Fragman Geldi !

Gary Oldman’ın ikinci dünya savaşına damga vuran siyasilerden Winston Churchill’i canlandırdığı Darkest Hour filminin ilk fragmanı yayımlandı.

İngiliz yönetmen Joe Wrigth’ın yönetmenliğini yaptığı filmin senaryosu ise Anthony McCarten’ a ait. Filmin oyuncu kadrosunda yetenekli oyuncu Gary Oldman’ın yanı sıra Lily James, Ben Mendelsohn, Kristin Scott Thomas gibi başarılı oyuncular yer alıyor.

Biyografi türündeki film, ikinci dünya savaşının çalkantılı ve kaotik atmosferinde başbakanlık koltuğuna oturan Winston Churchill’in Nazi Almanyası ile anlaşma sağlamaya çalıştığı diplomatik çabaları konu alıyor.

Hem Batı Avrupa’ya yayılmış Nazi güçlerinin işgal tehdidiyle karşı karşıya olan hem de iç siyasette sıkıntılı günler geçiren İngiltere Başbakanı Churchill’i bu süreç radikal kararlar almaya itecektir.

Karakter oyunculuklarıyla meşhur Gary Oldman’ın ilk kez tarihi bir karakteri canlandırdığı film, Türkiye’de 2 Mart 2018’de vizyona girecek.

Gamze Güner
1994'ün karlı bir kış günü dünyaya geldi. Liseye gidene kadar kendini bilmez bir haylaz olarak yaşadı. Lise yıllarında edebiyata olan ilgisiyle beraber sinemaya olan ilgisi de katlanarak arttı. Lise yıllarında çok istediği gazetecilik mesleği üzerine 4 sene lisans yaptı. Fakat bildiği doğrulardan vazgeçmemek adına gazetelerde çalışmamaya karar verdi. Fotoğraf çekmek, sinema üzerine okumak ve yazmak ise en büyük tutkuları arasında.

Yorum yaz