Trainspotting-Poster

Geçtiğimiz günlerde Telluride Film Festivali’nde ilk gösterimi gerçekleşen son filmi Steve Jobs ile bu sene Oskar yarışında olacağını hissettiren başarılı yönetmen Danny Boyle, yeni projesi için şimdiden kolları sıvadı. Üstelik Boyle bu defa bir devam filmiyle, Trainspotting 2 ile geliyor.

Slumdog Millionaire ile “En İyi Yönetmen” Oskar’ını kucaklayan Danny Boyle’ın 1996 yılında çektiği indie filmi Trainspotting tam bir hit olmuştu. Filmde Sick Boy karakterini canlandıran Jonny Lee Miller Elementary dizisinde, Begbie’yi canlandıran Robert Carlyle ise Once Upon a Time’da rol alıyor ve birer Tv yıldızı oldular. Renton’ı canlandıran Ewan McGregor ise bu performansıyla büyük bir çıkış yakalamıştı. Danny Boyle, Kolorado’daki Telluride Film Festivali’nde yaptığı açıklamada, “filmin dört başrol oyuncusunun da tekrar bir araya gelip filmi yapmak istedikleri”ni belirtti.

2C0972C300000578-3224737-image-m-115_1441594881918

Ewan McGregor, geçtiğimiz Aralık ayında Entertainment Weekly’e konuyla ilgili şunları söylemişti; “Proje 2016’da gerçekleşecek. Danny’le konu hakkında konuştum ve bu fikir beni heyecanlandırıyor. Birkaç sene öncesinde olsaydı yapmak istemezdim, ama fikrim tamamen değişti. Aynı karakterlerle 20 yıl sonra bir devam filmi çekmenin harika bir şey olacağını düşünüyorum”.

Irvine Welsh’in 1993 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan Trainspotting, gösterime girmesinin ardından eleştirmenlerden birçok övgü toplamış ve tüm zamanların en önemli İngiliz yapımı filmlerinden biri olarak sinema tarihindeki yerini almıştı.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.